YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Recep Akdağ: Çok sayıda personele ihtiyacımız var
Recep Akdağ: Çok sayıda personele ihtiyacımız var
03 Ağustos 2016 07:12
Sağlık Bakanı Recep Akdağ FETÖ operasyonları kapsamında gerçekleştirilen meslekten alımların ardından alımların yapılıp yapılmayacağıyla ilgili konuştu. Akdağ,''Çok sayıda personele ihtiyacımız var'' dedi.

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın moderatörlüğünü yaptığı 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ FETÖ operasyonlarıyla birlikte meslekten alımların ardından atamaların gerçekleştirip gerçekleşmeyeceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Recep Akdağ, ''Bizim çok personele ihtiyacımız var. Toplam personelimizin içerisinde memuriyetten alacaklarımızın sayısı çok büyük bir yekun tutmayacaktır. Çünkü bunlar özellikle polisin, askerin, yargının, idari kademelerin biraz da öğretmenlerin içinde kümelenmeyi kendileri açısından daha önemli görmüşler.

Sağlıkta çok fazla bir memuriyetten uzaklaştırma olmayacak. Ama benim o kadar çok personele ihtiyacım var ki. Maliye Bakanlığı'ndan kadro alabilirsem tabi ki çok sayıda atama yapmak istiyorum. 

Bu atamalar Ağustos ayına yetişir mi bilmiyorum ama gerekli çalışmaları yaptık. Maliye Bakanlığı'yla da görüşüyoruz'' dedi.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler