YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Recep Akdağ: ABD samimiyet testinden geçiyor
Recep Akdağ: ABD samimiyet testinden geçiyor
03 Ağustos 2016 01:37
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, darbe girişimine tiyatro diyenlere tepki gösterdi. Akdağ bu tutumda olan kesimleri ve ülkeleri kınayarak, ABD'nin samimiyet testinden geçtiğini belirtti.

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın moderatörlüğünü yaptığı 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ darbe girişimini farklı lanse etmeyen kesimlere tepkisini dile getirdi. 

İşte Recep Akdağ'ın konuşmasından önemli satırbaşları:
 

ABD BİR SAMİMİYET TESTİNDEN GEÇİYOR

15 Temmuz'un ardından bazı kesimler çıkıp buna 'tiyatro' denilebiliyor. Biz ne diyeceğiz, rezilsin, kepazesin diyeceğiz. 

Bunun için ABD bir samimiyet testinden geçiyor. Dürüst olsunlar bize karşı. Öyle meseleyi zamana yayarak yaparlarsa bu başka anlamlara gelir. Neyse bu suçlu kişiyi bize teslim edecekler. Etmedikleri zaman hukukun gereğini yerine getirmemiş olacaklar. Bunu yapmadıkları zaman o çok övündükleri demokrasiye bağlılıklarını çöpe atmış olacaklar.

Delil arıyorlar. Onlarca kişi bas bas bağırıyor, diyor ki biz onlardan emir aldık. Ne delili arıyorlar ben anlamıyorum. Ne bekliyorlar. FETÖ'nün ağzından mı duymak istiyorlar. Her şey ortada. 

Başta ABD olmak üzere Batı bir samimiyet testinden geçiyor. Hepsinin ötesinde hukuka ve demokrasiye bağlılıklarını göstermek zorundalar. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler