YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Raydan çıkan son vagon dehşet saçtı
Raydan çıkan son vagon dehşet saçtı
07 Mayıs 2010 08:14
İki Adapazarı Ekspresi’nin çarpıştı 32 kişi yaralandı. Kazadaki tek teselli ise can kaybının olmamasıydı...

Adapazarı-İstanbul seferini yapan 11621 sefer sayılı Adapazarı Ekspresi’nin son vagonu 19.40’ta Seka Park mevkinde raydan çıktı. Karşı yönden gelen İstanbul-Adapazarı seferini yapan 11620 sefer sayılı diğer Adapazarı Ekspresi de raydan çıkan vagona çarptı. Kazada 32 kişi yaralandı. Yaralılar arasında hamile bir kadın da var. Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, “Yaralıların 20’sinin tedavisi sürüyor. 7’si taburcu oldu, 5’inin ise durumu ağır” dedi. 

"BÖYLE KAZA HİÇ GÖRMEDİK"

Kaza ile ilgili değerlendirmede bulunan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ise ''Trenin son vagonun bir tekeri kendi güzergahındaki rayda, diğer tekeri de makastaki tanzim sıkıntısından dolayı diğer raya geçmiş. İstanbul'dan gelen tren de bu vagona çarpmış. Böyle bir kaza daha önce hiç görmedik'' dedi.

Sekapark mevkisinde tren kazasının meydana geldiği yerde incelemelerde bulunan Karaman, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kazada hayatını kaybeden bulunmamasının tek tesellileri olduğunu belirten Karaman, ''Yaralıların birçoğunun taburcu olduğunu Sayın Valimizden öğrendim. Bu kazanın teknik incelemelerin devam ediyoruz. Tüm ekibimiz burada. Henüz kazanın neden olduğunun tespitini yapamadık. Bantları dinleyeceğiz. Diğer konuları inceleyeceğiz'' diye konuştu.

Karaman, böyle bir kazanın bir daha olmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydetti.

Gazetecilerin, ''Kaza nasıl oldu, daha önce böyle bir kaza olmuş muydu?'' sorularını ise Karaman, şöyle yanıtladı:

''Trenin (Adapazarı'ndan İstanbul'a giden) son vagonun bir tekeri kendi güzergahındaki rayda, diğer tekeri de makastaki tanzim sıkıntısından dolayı diğer raya geçmiş. İstanbul'dan gelen tren de o vagona çarpmış. Böyle bir kaza daha önce hiç görmedik. Yaralılarımıza geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum. İnşallah hepsi sağlığına kavuşur. Biz de incelemelerimize devam edeceğiz.''

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, daha sonra beraberindeki heyetle İzmit Seka Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

Bu arada, kazada yaralananlardan 15'inin hastanelerde tedavilerinin devam ettiği, diğer yaralıların yapılan müdahalelerin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Öte yandan, kaza yapan trenler vinçle demir yolundan kaldırıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler