YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rasulayn’da çatışmalar şiddetini arttırdı
Rasulayn’da çatışmalar şiddetini arttırdı
24 Temmuz 2013 11:24
Geçtiğimiz günlerde PYD kontrolüne geçen Suriye’nin Rasulayn ilçesinde gece boyunca şiddetli bir şekilde devam etti.

Çatışmalar Ceylanpınar ilçesinde tedirginliğe yol açtı.

Geçtiğimiz günlerde PYD kontrolüne geçe Suriye’nin Rasulayn ilçesinde PYD ile El Nusra arasındaki çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor.

Yaşanan çatışmalar Ceylanpınar ilçesinde tedirginliğe yol açtı. Vatandaşlar yaşananlar nedeniyle sokağa çıkmıyor.

Dışarıda bulunan vatandaşlarda polis ekipleri tarafından anonslarla uyarılarak evlerine gönderilmeye çalışıldı. Çatışmalar gece boyunca devam etti.

23:02
 // hani
Hani resulayn pkk nin eline geçmişti. Ellerine geçtiyse neden çatişmalar devam ediyor. Zorla birşeyleri millete kabul ettirmek istiyorlar. Sikar biraz hadi bakalim suriyede özerklik ilan edin. Benden uyarmasi suriye türkiyeye bdnzemez orada demokrasi hiç olmadi, halki kabadir herşeyi kabullenmez. Hemen tepki gösterir katliam yaparlar. Böyle bir durum olduğu zaman mülteci olarak türkiyeye de gelemezsiniz. Çünki bölmek istediyiniz halk sizi kabul etmez. Benden söylemesi arap olsun türk olsun size karşi öyle bir kinlenmiş ki bunlarin gazabindan sizi hiç kimse kurtaramaz. Sizin sonunuz nasil olacak ben size söyleyeyim kurtulabilenler barzaninin yanina kaçacak zaho, dahok, erbil ve bir iki küçük merkezde sikişip kalacaksiniz, dört tarafiniz düşmanla çevrili korku içerisinde yaşayacaksiniz tabi ki buna yaşamak denirse. Türkiyedeki varlikli bölücüler bütün malvarliklarini birakip gitmek mecburiyetinde kalacaklar. Sizi türk milleti bu ülkeye turist olarak dahi kabul etmeyecektir. Bu ülkeden maaş alanlar ve emekli olanlar maaşlarindan olacaklar, artik orada barzaninin ayakkabilarini boyayarak para kazanirsiniz. Birde orada toprak küçük nüfus çok olacak o zaman geçim için birbirinizi yersiniz. Şimdiden size geçmiş olsun....
24 Temmuz 2013 23:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler