YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rapor alanlar çocuğuna ihanet eder
Kanaltürk'te gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Başbakan erdoğan 4+4+4 sistemini savundu. Çocuklarını okula erken göndermek istemeyen velileri ise sert sözlerle eleştirdi...
Rapor alanlar çocuğuna ihanet eder
01 Eylül 2012 / 12:46 Güncelleme: 01 Eylül 2012 / 12:52

Kanaltürk TV'ye konuk olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde 4+4+4 sistemi ve çocukların okula erken başlaması tartışmaları da vardı. 66 aylık çocukları okula göndermek istemeyen velilerin doktor raporu almasını sert sözlerle eleştiren Başabakan Erdoğan,“Bu 66 ay meselesinde gidip rapor alanları ben evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Niye? 'Benim evladım geri zekalıdır' diyor. Yani iki ay mı senin evladını iyi noktaya getirecek?” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Şimdi öncelikle bu işe (4+4+4 eğitim sistemi) karşı yürütülen bir kampanya var, gidip rapor alanları öncelikle ben evlatlarına ihanetle vasıflıyorum. 2 ay mı senin evladını iyi noktaya getirecek. Ben de babayım. Biz de çocuklarımızı yaşı gelmeden okula başlattık. Benim bir çocuğum okul öncesi eğitim aldığı için 1. sınıf değil 2. sınıftan başladı. Biz bu 66 ayı söylerken rastgele atmadık ki dünyadaki uygulamalar önümüzde. Bizim kendi ailemizde yaşadıklarımız önümüzde. Biz istiyoruz ki yavrularımız bir an önce okula başlasınlar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler