YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ramiz Ongun'a ihraç...
Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongun MHP'den ihraç ediliyor.
Ramiz Ongun'a ihraç...
11 Ocak 2011 / 07:45 Güncelleme: 11 Ocak 2011 / 07:47

Anayasa değişiklikleri sürecinde referandumda "evet" oyu vereceğini açıklayan Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongun MHP'den ihraç ediliyor.

Referandum sürecinde üyesi olduğu MHP yönetiminin aldığı "hayır" kararına karşı çıkarak "evet" oyu vereceğini açıklayan ve bugünkü MHP yönetimini eleştiren, ülkücü camianın en eski isimlerinden Ramiz Ongun, kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Disiplin Kurulu Ongun'a bu talebi tebliğ ederek görüşlerini sordu. Ongun, MHP ile geldiği yol ayrımında siyasi tarihe geçecek, iki sayfalık sert bir mektup ile ihraç talebine cevap verdi.

Yönetimi eleştirmişti

Ongun referandum sürecinde "evet" oyu vereceğini açıklarken de parti yönetimini "MHP'nin hayır tercihi çok patolojik bir durum, normal değil. Devlet Bey'in kafasının arkasındaki, şuur altındaki CHP kompleksine ve özentisine bağlıyorum. Bizim MHP camiasında CHP çarpıklığı tahrip edici etkisini çok açık şekilde hissettiriyor. Devlet Bey, o gün DTP'li, bugün BDP'li Hasip Kaplan'dan esirgemediği muhabbeti, ülkücülerden esirgedi. MHP, bazen sağ, bazen bir sol partinin peşine takılan uydu siyasi parti haline getirildi" sözleri ile eleştirmişti.

Bahçeliyi desteklemişti! '

Türkeş'in vefatının ardından yapılan 18 Mayıs 1997'deki olaylı kongrede Tuğrul Türkeş'e karşı ikinci turda Devlet Bahçeliyi des tekleyerek Bahçelinin genel başkan seçilmesinde önemli bir paya sahip olan Ongun referandum sürecinde verdiği bu destekle ilgili de ilk kez bir değerlendirmede bulunarak, "Siyaseten yanlış bir hadiseydi ama ahlaken doğru, dostluk adına, ülkücülük adına doğruydu. Bunlar adına şimdi de doğru görüyorum. Siyaseten yanlış olduğu Devlet Bey'in tavrından anlaşıldı, şimdi 'yanlışmış' eliyoruz" demişti.

Referandum sürecinde "evet" oyu vereceğini açıklayan MHP I Trabzon eski Milletvekili Orhan Bıçakçıoğlu da daha önce partiden ihraç edilmişti. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler