YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rahşan Ecevit'ten başörtüsü tepkisi: "Facia yaşanacak!"
14 yıl önce Merve Kavakçı'nın başörtüsüyle TBMM çalışmalarına katılmasına o dönemde en sert tepkiyi veren Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne başörtüsüyle girmesine tepki gösterdi.
Rahşan Ecevit'ten başörtüsü tepkisi: "Facia yaşanacak!"
04 Kasım 2013 / 14:54 Güncelleme: 04 Kasım 2013 / 15:13

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Rahşan Ecevit, dört türbanlı hanım milletvekilinin Meclis Genel Kurulu'na hiçbir sorun çıkmadan katılmasıyla türban konusunun artık kapanmış olduğunun üst düzey yetkililer tarafından belirtildiğini ifade etti.

"Aslında konu kapanmamıştır." diyen Ecevit, şöyle devam etti: "Aksine bu durumun kamuda emsal teşkil edeceği, dolayısıyla mahalle baskısı yaratacağı, ki şimdiden başlamıştır, kadına karşı şiddeti, özellikle hayatlarını şekillendirme aşamasında olan kız çocuklarına tercih hakkı tanımaması gibi sorunları da tırmandıracağı için aile faciaları yaşanacaktır."

CİHAN

Hiçbir şey olmaz
 // Kemal
Hiçbir şey olmaz Rahşan Hanım, hiç merak etmeyin. Hiçbir şey olmaz. Bu ülkede herşey daha iyiye doğru gider. Yeter ki sizler ve sizin gibi düşünenler artık ellerini halkın üzerinden çeksinler, görün bakın herşey çok daha iyi olacak!...
05 Kasım 2013 Salı 08:32
15:57
 // Oktay D Gezer
Rahşan Hn,şimdi daha iyi anlaşılıyor ki Rahmetli Ecevit'in daha özgürlükçü olmasının önündeki en büyük engel sanırım bu Hanimefendiymis!Bu Aziz Milletin Aziz degerlerine biraz saygı göstermek bu kadar mı zormuş!Bu ne nefret bu celal?İnsaf ve insaf ve insaf;yine ruhumu kararttiniz!Yeter be yeter!!!...
04 Kasım 2013 15:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler