YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rahmet diledi kurdeleyi beraber kesti
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf açılış töreninde gafa imza attı.
Rahmet diledi kurdeleyi beraber kesti
29 Temmuz 2010 / 10:01 Güncelleme: 29 Temmuz 2010 / 10:02

Çanakkale'de öğrenci yurtları ve çocuk yuvalarına ziyaretlerde bulunan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın son durağı, Ayvacık İlçesi'ne bağlı Küçükuyu Beldesi oldu. Kavaf, Küçükkuyulu hayırsever iş kadını Fernur Sözen tarafından 2006 yılında yaptırılarak bağışlanan, Hamiyet-Ferudun Sözen Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ile Hamiyet- Ferudun Sözen Huzurevi'nin açılış törenine katıldı.

 

BAKAN KAVAF HAYIRSEVERLİĞİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış töreninde konuşan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, büyük bir gafa imza attı. Bakan, konuşması sırasında hayırsever iş kadını Fernur Sözen'in rahmetli babası Ferudun Sözen ile birlikte halen hayatta olan annesi Hamiyet Sözen'e Allah'tan rahmet diledi. Bakan Kavaf gaf yaptığı konuşmasında şunları söyledi:"İnanıyorum ki, bu Sevgi Evleri ve huzurevi Fernur Sözen'in çok kıymetli anne ve babasının isimlerinin hayırla yad edilmesine vesile olacaktır. Hamiyet ve Ferudun Sözen'e Allah'tan rahmet diliyor, hayırlı bir evlat olarak hem ailesine hem de ülkesine hizmet eden Fernur Sözen'e de sosyal projelere gösterdiği duyarlılık ve yardım faaliyetleri için çok teşekkür ediyorum."

 

 

HaberTürk'ün haberine göre, konuşmasının ardından yerine geçen Bakan Kavaf yuvadaki çocukların dans gösterilerini izledi. Davetliler açılışın yapılması için oturdukları yerden kalktıkları sırada, Bakan Kavaf konuşmasında rahmet dilediği Hamiyet Sözen ile tanıştırıldı. Gaf yaptığının hala farkında olmayan Kavaf, Hamiyet Sözen'e açılışı birlikte yapma teklifinde bulundu. Ardından da Hamiyet Sözen ve çocukların da katılımıyla kurdeleyi keserek açılışı yaptı. Çocuk yuvasını gezen Bakan Kavaf, Fernur Sözen İlköğretim Okulu ve lisesinde incelemelerde bulundu. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler