YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rahatlatan açıklama
Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar, Tunceli'deki terörist saldırıda yaralanan polis memurlarını ziyaret etti.
Rahatlatan açıklama
05 Eylül 2011 / 18:36 Güncelleme: 05 Eylül 2011 / 19:04

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Tunceli'deki hain saldırıya ilişkin, ''Yaralılarımızın durumu gayet iyi. Hayati tehlikesi olan hiçbir yaralımız yok'' dedi.

Kılıçlar, saldırıda şehit olan komiser Cem Kerman ile öğretmen eşi Dilay Turan Kerman için Malatya'da düzenlenen törenin ardından helikopterle geldiği Tunceli'de Vali Mustafa Taşkesen ile Tunceli Devlet Hastanesine geçti.

Kılıçlar, burada tedavi gören polis memurlarını ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Kendilerine ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kılıçlar, yaralı bir polis memuruyla yaptığı sohbette, ''Siz elinizden geleni yaptınız. Hayırlı şifalar dileriz. Şehit olan arkadaşımıza Allah rahmet eylesin'' diye konuştu.

Yaralı polis memuru da şehit olan komiser Cem Kerman hakkında, ''O biraz eşinden dolayı şey oldu. Eşi halı sahanın girişindeydi, maç seyrediyordu. Eşi düşünce ben kalkmadım ama o kalktı, sürünerek gitmeye çalıştı. Zaten onlar da hareket edene şey yapıyorlardı. Öyle olunca da, kalkınca da şey yaptı yani. Eşini görünce biraz panik oldu'' diye bilgi verdi.

Kılıçlar, hastane ziyareti sonrası bir gazetecinin ''Olayın oluş şekliyle ilgili bir açıklamanız olacak mı  Şu anki yaralıların durumu nasıl '' şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

''Yaralılarımızın durumu gayet iyi. Hayati tehlikesi olan hiç bir yaralımız yok. Ona çok seviniyoruz. Onun dışında olayın oluş şekliyle ilgili açıklama yapmama gerek yok arkadaşlar'' dedi.

Vali Taşkesen'in bu sırada ''Olay yerine gidiyoruz zaten'' demesi üzerine Kılıçlar, devamında ''Biz de öğreneceğiz. İnceliyoruz, bakıyoruz. Ama sevindiğimiz, yaralılarımızın hepsi gayet iyi'' şeklinde konuştu.

Kılıçlar, ''Gözaltılar ve faillerle ilgili bir açıklama yapacak mısınız '' şeklindeki soruyu ''Onlarla ilgili bir şey söylemeye gerek yok arkadaşlar'' diye cevap verdi.

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar ile Vali Taşkesen ve beraberindekiler daha sonra olayın meydana geldiği halı sahada incelemelerde bulundu.

Bu arada Vali Taşkesen, yaptığı açıklamada, silahlı saldırıda, olay yerinde teröristlerden birinin halı sahaya el bombası atmak istediğini, bir polis memurunun müdahalesi üzerine teröristin bombayı atamadan olay yerinden kaçtığı bilgisini verdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler