YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Radar İsrail için kuruldu
Meclis açıldı. Grup Toplantıları başladı. Bugün partililere seslenen diğer bir isim de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ydu...
Radar İsrail için kuruldu
04 Ekim 2011 / 14:11 Güncelleme: 04 Ekim 2011 / 14:20

Bugün Meclis'in açılmasının ardından ilk grup toplantısını gerçekleştiren isimlerden biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.  Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri eleştri oklarını yine AK Parti hükümetine yöneltti..

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

"Bugüne kadar parlamentonun bir geleneği vardı. Grup konuşmaları TRT’den yayınlanır vatandaş da dinlerdi.  TBMM Başkanı bu görüşmelerin canlı yayınlanacağını söylüyor ama TBMM Başkanı TRT Genel Müdürüne söz geçiremiyor. TBMM Başkan TRT Genel müdürüne söz geçiremiyorsa Allah aşkına bu başkan kime söz geçirecek. Buradan kendisine söylüyorum. Onun haklarını da merak etmesin biz savunacağız. TBMM Başkanı ile kimse bu düzeyde görüşemez direnç gösteremez. Dilsiz demokrasi örtülü diktatörlüktür.

Türkiye ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. Bunun sorumlusu da AKP hükümetidir. Demokrasi söyleminde bulunmak neredeyse suç olmaya başladı. Terör almış başını gidiyor. Dış politikada zaman kaybı yaşanıyor. Yolsuzluklar almış yürüyor. Bizim dışımızda sorumluluğun bilincinde olup da iktidara hatalarını söyleyecek kimse de neredeyse kalmadı. Siz hiç siyasallaşan yargının adalet dağıttığını duydunuz mu. Her şeyi biz dile getireceğiz. Demokrasi içinde bu sorunu çözeceğiz. CHP’li milletvekillerinin görevleri ve sorumlulukları ağırdır.  Bazı gazeteler yazdı AKP’liler çalışıyor CHP’liler tatilde. Hiç ses çıkarmadım. Her arkadaşımdan yaptıkları ile ilgili rapor istedim. Hepsine teşekkür ettim. Tatil tabi ki herkesin hakkı ama biz bu dönemde her zamankinden daha fazla çalıştık. Çalışacağız."

“BUNLAR 12 EYLÜL’ÜN YANINDALAR”

Biz CHP olarak doğuda batıda kuzeyde güneyde her yerde olacağız. Karamsarlık ve yılgınlık olmayacak direneceğiz ve mutlaka kazanacağız. 22 tane Kanun Hükmünde Kararname çıkardılar. Çoğunluğu olan bir iktidarın KHK çıkarması aslında bir demokrasi ayıbıdır. KHK’lar 12 Eylül ürünü bir uygulamadır.

Hani 12 Eylül’e karşıydılar bunlar. Tam tersi 12 Eylül uygulamaların yanındalar. Eskiden KİT’ler vardı. Özelleştirildi yağma bitti peki ne yaptılar bakan yardımcılıkları getirdiler. Yağmayı meşrulaştırmak için bakanlıları KHK ile arpalığa dönüştürdüler.

Biz bunun anayasaya aykırı olduğunu söylerdik. Anayasa Mahkemesi bu başvurumuzu şu ana kadar karar bağlamış değil. Anlaşılan KHK’nın yetki süresinin dolmasını bekliyorlar. KHK ile şunu gösterdiler: Atatürk ilke ve devrimlerinden duydukları rahatsızlık KHK’larda yer aldı. Maalesef bunu da yaptılar.

“AÇIKLAMA 5 AY HÜKÜMETİN ELİNDE BEKLEDİ”

Gazze’ye yardım götüren yurttaşımız insan hakları ve hukuka aykırı olarak katledildi. Tüm Türkiye hükümete haklarımızı arayın yurttaşlarımızın kanı yerde kalmasın dedik.

Bir baktık BM’den rapor çıktı İsrail’in Gazze ablukası meşrulaştı. Hiçbir hükümetin İsrail’e bundan daha büyük desteği olamaz. Sağlayan kim AKP hükümeti. Bu karar ve düzenlenen rapor 5 ay hükümetin elinde bekledi açıklanmadı ne zaman açıklandı Malatya’ya füze kalkanı kurulacağı zaman. Cambaza bak dediler…

“İSRAİL’İN AVUKATI: AKP”

Bu arada bizi İsrail’in avukatı olmakla da suçladılar. Mayınlı arazilerin 44 yıllığına ihalesiz olarak İsraillilere verilmesi için kanun çıkaran kimdi AKP hükümeti. O yasayı iptal ettiren kimdi CHP. İsrail’in avukatı kim AKP.

Kürecik’e kurulan radar ABD radarıdır. İsrail’deki muadili ile eş güdümlü çalışacaktır. Sağlanan istihbaratı İsrail kendi güvenliği için kullanacak Türkiye’ye hiçbir şey vermeyecektir. Bu Başbakan’a soruldu, ABD’nin bunun düzeltileceğini söyledi. düzeltildi mi? Başbakan millete doğru söylemiyor. Bu karar Türkiye’nin dış politikadaki en büyük hezimetlerinden biridir.

(Ayrıntılar geliyor)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler