YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'ye silahları kim verdi? Türkiye hesap soracak!
Cerablus'un IŞİD'den temizlenmesi amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı operasyonunda ÖSO'ya destek veren TSK'ya ait tankların, terör örgütü PYD tarafından NATO ve dost ülkelere ait füzelerle vurulması Ankara'yı harekete geçirdi.
PYD'ye silahları kim verdi? Türkiye hesap soracak!
30 Ağustos 2016 / 07:03 Güncelleme: 30 Ağustos 2016 / 07:09

Suriye'nin kuzeyindeki terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı operasyonunda TSK'ya ait 2 tanka, PKK'nın uzantısı PYD tarafından roket atıldı. 

FÜZELERİN NATO'YA AİT OLDUĞU BELİRLENMİŞTİ

Bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı saldırıda, “Kornet" tipi lazer güdümlü tanksavar füzesi ile “Milan" tipi güdümlü füze kullanıldı. Saldırılarda kullanılan füzelerin NATO ve dost ülkelere ait olduğu belirlendi.

G-20 VE BM ZİRVELERİNDE GÜNDEME GETİRİLECEK

IŞİD gibi, bazı ülkelerin arka çıktığı PYD-YPG'nin de terör örgütü olduğunun son gelişmelerle teyit edildiğinin altını çizen Ankara, bu füzelerin, terör örgütüne nasıl verildiğini Eylül ayındaki G-20 ve BM zirvelerinde gündeme getirecek. 

Ankara'nın tüm uyarılarına karşın terör örgütüne silah desteği veren ABD ve diğer müttefiklere, son olay örnek gösterilerek, Türkiye'nin dost ve müttefik ülkelerin silahları ile hedef alınmasının kabul edilemeyeceği vurgulanacak. Öte yandan teröristlerin vurduğu tank Türkiye'ye getirildi.

 

YENİ ŞAFAK

 // Erol
Türkiye derhal natodan çıkmalıdır. İslam ordusu bize yeter ALLAH ınizniyle...
30 Ağustos 2016 15:46
 // vatandaş
Türkiye'ye getirilen tank tan bir parça alınarak yanına da kaliteli 2 kilo kına eklerek dost ve müttefik ülkelere gönderilmesi elzem olmuştur....
30 Ağustos 2016 14:20
Bak hele
 // ustura
Senelerce Nato dayız. Bizim sınırımızı kollamayıp, bize saldırmaları için YPG/PKK/PYD/FETÖ/IŞİD ve benzerlerine silah veriyorsunuz! Siz kimsiniz? Maskenizi çıkartınız....
30 Ağustos 2016 Salı 09:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler