YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'ye o talimatı İsrail verdi!
Özgür Suriye Genelkurmay Başkanı Ahmet Berri, “Suriye’nin kuzeyinde ilan edilen Kürt Federe Devleti fikri İsrail’den. Kandil ve Kobani’de bulunan terör örgütü yöneticileri, Telaviv’den aldıkları teminatla federal bölge ilan ettiler” dedi.
PYD'ye o talimatı İsrail verdi!
21 Mart 2016 / 08:20 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 08:38

Özgür Suriye Genelkurmay Başkanı Ahmet Berri, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin 'federasyon ilanı' ile ilgili Yeni Şafak'a özel açıklamalar yaptı.

“Suriye'nin kuzeyinde ilan edilen Kürt Federe Devleti fikri İsrail'den” diyen Berri, İsrail'in 'Arz-ı Mevud' (Vaadedilmiş topraklar) idealinden vazgeçmediğini vurguladı.

Suriye'nin kuzeyindeki terörün ve istikrarsız bölgenin en çok İsrail'in menfaatine olduğunu ifade eden Berri, “Kandil ve Kobani'de bulunan terör örgütü yöneticileri Telaviv'den aldıkları teminatla federal bölge ilan ettiler” diye konuştu.

PYD AMACINA ULAŞAMAYACAK

Washington, Moskova, Avrupa başkentleri ve Birleşmiş Milletler'den gelen tepkileri “göstermelik çıkış” olarak niteleyen Berri, “Uluslararası toplum, Kuzey Suriye'de ilan edilen Kürt federal bölgesinin önümüzdeki dönemde özerk Kürt devletine dönüşmesi konusunda İsrail tarafından ikna edildi” dedi.

ABD ve Rusya'nın, Kürt federal bölgesi konusunda projeye hizmet edeceğini ve İngiliz kanadının da Suriye'nin Türkiye sınırında ilan edilen Kürdistan konusunda aktif rol oynayacağını belirten General Berri, “Arap, Türkmen ve Kürt kardeşlerimizle bu bölücü cerayana karşı yeni bir cephe açtık, PKK'nın Suriye kolu PYD ülkemizde amacına ulaşamayacak” diye konuştu.

VAADEDİLMİŞ TOPRAKLAR İDEALİ

PYD ardından Demokratik Suriye Güçlerinin en başından bu yana hedeflenen 'bölünmüş Suriye idealinin bir parçası' olarak tasarlandığını kaydeden Berri, “Şartlar uygun olduğunda ise devlet ilan edecekler. Kürt Federe Devleti bölgesinde şimdiden ABD askeri üssü kuruluyor. Bu üs bir süre sonra İsrail'e devredilecek ve vaadedilmiş topraklar hedefine siyonist devlet İsrail bir adım daha yaklaşmış olacak” ifadelerini kullandı.

BİZ TUZAĞIN FARKINDAYIZ

Türkiye sınırında 700 kilometreye yakın istikrarsız ve güdümlü Kürt bölgesinin, Suriye'yi bölen büyük tehlike olduğu kadar sınırın Türkiye tarafına yönelik de büyük bir tehdit olduğunu belirten General Ahmet Berri, “Batılılar; Irak, Türkiye'nin güney doğusu ve Suriye'nin kuzeyinde, İsrail için 'olumlu bölge' halkları için de 'kaos ve şiddet' unsuru yapıların etkin olmasını istiyorlar. Biz bu tuzağın farkındayız. Türkiye, Irak ve Suriye halkları emperyalist iştahın istikrarsızlaştırmak istediği toprakları koruyarak kendi kaderine tayin eden milletler olarak varlığını sürdürecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

YENİ ŞAFAK

Kendi sonunu hazırladığının farkında mı???!!!
 // Muhafız
Bu terör devleti siyonist israil;boyundan büyük işlere bulaştıkça kendi sonunu hazırladığının farkında mı acaba???!! 22000 km.'lik ülkelerinde 5 kilotonluk plütonyum 239 tipi nükleer silah patlarsa acaba o küçücük devletlerinde bir daha yaşabilecekler mi acaba?,kendilerini akıllı sanan mahlukatlar kendi ülkelerinin sonunu getirmeye başladıklarının farkında olmayanlardır.Artık boyundan büyük işlerle uğraşmaya devam ederlerse sabır taşımızı çatlatmaya başlamışlar demektir,buda kendileri için i...
21 Mart 2016 Pazartesi 19:21
nil ve fırat arası israilin hayalidir. hocamızı dinleyin.
 // hursit dilaver
rahmetli erbakanı ciddiye almadık. işte o zamanlardaki günaydın gzt.sindeki bir röportajda BİZ BERBERLERİ BAGLADIK, ONLAR ÇOK KONUŞUP BİZE OY SAGLADI, ve sonra da ŞAKA,ŞAKA dediği o gün bu haber manşetine çıkınca iş bitmişti.ama her sözü doğruydu ve TÜRKİYEDE NAMAZ KILMANIN AYIP OLMADIĞINI O GÖSTERMİŞTİ.diyeceğim şu.. hocanın şu sözünü ciddiye almadık.israilin bayrağındaki 2 çizgi, FIRAT VE NİL demektir demişti. aradaki bölge İSRAİLİN ARZ-I MEVUDU dur demişti.hep hocayı şaka diye gördük....
21 Mart 2016 Pazartesi 13:06
 // Şeref
Tevratta vadedilen kenan illeri he Yahudi sen onu boşver kendini nasıl kurtaracağını düşün lanetli ırk...
21 Mart 2016 12:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler