YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'nin suikast timi çökertildi
Sur'da öldürülen 301 teröristin kimlik bilgileri netleşiyor. Öldürülen teröristlerden 27'sinin örgütün Suriye uzantısı YPG'nin eğittiği "keskin nişancı suikast timi" olduğu belirlendi.
PYD'nin suikast timi çökertildi
17 Mart 2016 / 09:05 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 09:11

Sur ilçesinde hendekler kazıp, barikatlar kuran teröristlere yönelik 2 Aralık 2015'te başlayan, 10 Mart 2016'ya kadar süren operasyonlarda 301 terörist etkisiz hale getirildi. Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken 365 patlayıcı imha edildi.

Operasyonlar sırasında 71 güvenlik görevlisi de şehit oldu. Sur'da evlerin banyo ve mutfaklarına mazgallar kazıp, güvenlik güçlerine ateş açan teröristlerin dürbünle görüntü alınmasını engellemek için battaniye, bez ve kilimlerle sokağı kapattıkları belirtildi.

Halen sokağa çıkma yasağının devam ettiği Hasırlı, Fatihpaşa, Cemal Yılmaz, Savaş mahalleleri ile yasağın kısmen kaldırıldığı Dabanoğlu ve Cevatpaşa mahallelerindeki çatışmalarda öldürülen teröristlerden 25'inin Suriye, Irak, 2'sinin ise Gürcistan uyruklu oldukları tespit edildi.

Öldürülen 27 yabancı uyruklu teröristin tamamının Suriye'nin kuzeydoğusunda faaliyet gösteren terör örgütü PYD-YPG'nin keskin nişancı suikast timinden oldukları saptandı. Bu teröristlerin Sur'daki diğer teröristlere bomba ve silah eğitimi verdikleri de bildirildi.

15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır Bağlar'da 11, Mardin Nusaybin ve Şırnak Yüksekova'da 4 terörist öldürüldü, Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde dün devam eden operasyonlarda toplam 11 terörist etkisiz hale getirildi.

Çatışmaların yoğunlaştığı Kaynartepe Mahallesi ile Gürsel ve Cemiloğlu Caddesi bölgesinde yoğun dumanlar yükseliyor. Bölgedeki çatışmalar da yer yer devam ederken, PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu hayatlarından endişe eden vatandaşlar mahalleyi terk etmeye devam ediyor.

Mardin Nusaybin'de ise 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısını 5 olduğu belirtildi. Şırnak'ta da 2 terörist öldürüldü. Operasyon kapsamında 16 el yapımı patlayıcı imha edilirken, bir tabanca ele geçirildi.

 

SABAH

KÜRT-TÜRK
 // KARDEŞTİR.
ASKERİMİZİN ve POLİSİMİZİN HIZIR a.s. yoldaşı ALLAH c.c. yardımcıları olsun. tırnağınıza bile zarar zeval gelmesin sizi koruyan ALLAH olduğundan sırtınız yere gelmesin hainleri kahretsin. AMİN. ...
17 Mart 2016 Perşembe 11:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler