YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD Eş Başkanı Müslim ile İsviçre'de gizli görüşme!
Cenevre toplantısının başladığı gün, PYD Eş Bakanı Salih Müslim'in, BM temsilcisi Mistura'nın özel ekibiyle gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı
PYD Eş Başkanı Müslim ile İsviçre'de gizli görüşme!
30 Ocak 2016 / 08:40 Güncelleme: 30 Ocak 2016 / 08:42

Cenevre toplantısının başladığı gün, son ana kadar davet bekleyen PYD Eş Bakanı Salih Müslim'in perşembe günü BM temsilcisi Mistura'nın özel ekibiyle gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı.
O görüşmede PYD'ye "Cenevre toplantılarının ikinci etabında olacaksınız" sözü verildiği öğrenildi

İsviçre'deki gizli görüşmeye Müslim'in yanı sıra Suriye Demokratik Meclisi Eş Başkanları Heysem Menna, İlham Ehmed ve Suriyeli eski bakan ve muhalif liderlerden Kadri Cemil'in de katıldıği bildirildi.

Mistura'nın ekibi, heyete "Cenevre'de ilk etapta olmasanız da ikinci oturumlarda olacaksınız. 2-3 hafta bekleyin" dediği öğrenildi.

TÜRKİYE BU KADAR GÜÇLÜ BİR ÜLKE Mİ?

Edinilen bilgiye göre görüşmede; heyet garanti istedi ancak sözlü teminat alabildi. Heyet bu görüşmede Türkiye'nin kendilerinin davetine nasıl engel olabildiğini sordu ve "Türkiye bu kadar güçlü bir ülke mi? " dedi. Aldıkları cevap ise bir hayli ilginçti.

Mistura'nın ekibi sadece Türkiye'nin değil, ABD ve Rusya'nın da bu süreçte PYD'yi masada istemediğini söyledi.

Görüşmeye katılan isimlerden Suriye Demokratik Meclisinin eş başkanı Heysem Menna'ya toplantı için şahsi davetiye gitmiş ancak Menna, kürtler olmadan toplantıya katılmayacağını açıklamıştı.

 

HABERTÜRK

tipine bak
 // Muammer Bekaroğlu
Allah bunların suratlarından rabbiyesiri almış,bunları haber yapmayın ne olur sinir sistemimiz bozuluyor,
Sayın Cumhurbaşkanımız dünya 5 den büyüktür deyince bazı hainler kızdılar ama ben şahsen ne BM ye nede diyer AB ülkelerine saygı duyuyorum,nedenine gelince bunlar kendilerindebaş yani kargadanmaşka kuş tanımzlar bende onları tanımıyıorum biz ülke olarak ne kadar güçlü olursak kendimizi koruruz bunlar kimki...
30 Ocak 2016 Cumartesi 16:28
Sen
 // uykucu
Turkiye'nin gucunu bilmirsen?...
30 Ocak 2016 Cumartesi 11:52
güçlüyüz
 // tr75817
Güçlü Türkiye sıkıntınmı var manda ?...
30 Ocak 2016 11:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler