YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD EŞ Başkanı: ABD 50 ton silah gönderdi!
ABD Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili, önceki gün Suriye'nin kuzeyinde havadan yapılan askeri malzeme yardımının YPG'ye gitmediğini iddia etmişti. Fakat PYD Eş Başkanı Salih Müslim ABD'yi yalanlayarak, "50 ton silah geldi, daha da gelecek" dedi.
PYD EŞ Başkanı: ABD 50 ton silah gönderdi!
14 Ekim 2015 / 16:18 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 16:24

ABD'nin yalanladığı "YPG'ye 50 silah yardımı" haberiyle ilgili PYD Eş Başkanı Salih Müslim de açıklama yaptı.

Amerika'nın kendilerine silah gönderdiğini doğrulayan Müslim, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "O silahlar Türkiye'ye sokulursa, PYD'yi yok ederiz" sözlerine yönelik ise, "Kimseye saldırmıyoruz ancak bize saldıranlara karşı da kendimizi savunuruz" açıklamasında bulundu.

PKK'nın yayın organı ANF'ye konuşan Müslim, "Bize ve müttefik olduğumuz gruplara 50 ton silah gönderildi. Bu daha başlangıç, silahların devamı da gelecek" ifadelerini kullandı.

 // Rasim DUMAN
Din-i mubin-i İslam'in 1000 senedir bayraktarligini yapan bu aziz millete kim ihanet etmis ise rezil-u rusva ve mahvolmustur. Tarihimiz bunun yuzlerce misali ile doludur. Kafirleri dost ve bizi tehdit ediyorsunuz, oyle mi ?! O halde bekleyin akibetinizi ! Bizim zaferimiz, sizin de zilletiniz cok yaklasti....
14 Ekim 2015 18:13
Kiloyla silah
 // uykucu
almak dunyada sadece pyd'ye mahsus herhalde......
14 Ekim 2015 Çarşamba 16:58
 // Urfalı
Inşallah o silahlarla sonunuz olur. ABD nın ve İsrail'in köpeklığını yapiyorsun üç devletın uşaklığını yapıyorsunuz nan körler inşallah o güvendığınız 3 devlet olan ABD İsrail ve Ermenistan la birlikte kızdığınız kuyuya da boğulacaksınız...
14 Ekim 2015 16:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler