YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin ve Erdoğan Moskova'da görüşecek
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, Putin ile Başbakan Erdoğan’ın sonbaharın sonunda Moskova’da görüşeceklerini söyledi.
Putin ve Erdoğan Moskova'da görüşecek
17 Ekim 2013 / 10:26 Güncelleme: 17 Ekim 2013 / 10:28

Meşkov, Rus haber ajansı Ria Novosti’ye verdiği röportajında, “Aralık 2012’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyareti sırasında gerçekleştirilen Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) üçüncü toplantısı Erdoğan ve Putin’in liderliğinde çok başarılı geçti. Bu yıl sonbaharın sonunda Moskova’da gerçekleştirilecek olan ÜDİK dördüncü toplantısı için hazırlık yapıyoruz. Liderlerimiz toplantıda işbirliğimizin yıllık sonuçlarını gözden geçirerek, gelecek için yeni hedefler belirliyor” dedi.

ÜDİK çerçevesinde; uluslararası arenada işbirliği yürüten dışişleri bakanları Ortak Stratejik Planlama Grubu, Türkiye-Rusya Hükümetler arası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) ve Toplumsal Forum gerçekleştirileceğini belirten Meşkov, "İlişkilerimizin ikili diyalog için iyi yapılandırılmış bir mekanizmaya dayanmaktadır” dedi.

Meşkov’a göre iki ülke arasında iş birliği çerçevesinde en önemli projelerin başında Akkuyu’ya yapılacak olan 20 milyar dolarlık nükleer santral projesi geliyor.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler