YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin: İşbirliğinden başka şansımız yok
Başbakan Davutoğlu ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye ile Rusya'nın iki komşu ülke olduğunu belirterek, 'Menfaatler o kadar derin ki işbirliğimizi geliştirmekten başka şans tanımıyor bize' dedi.
Putin: İşbirliğinden başka şansımız yok
02 Aralık 2014 / 01:52 Güncelleme: 02 Aralık 2014 / 09:07

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da temaslarını sürdüren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu, görüşmede, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Avustralya'da düzenlenen G20 Zirvesi'nden sonra tekrar bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Birlikteliğimiz örnek olacak

Türkiye ile Rusya arasında kurulan İşbirliği Konseyi'nin olağanüstü ivme kazandığını ifade eden Davutoğlu, beşincisi düzenlenen konsey toplantılarıyla iki ülke arasındaki ilişkilerin daha gelişeceğini kaydederek, "Rusya-Türkiye ilişkileri tarihi ilişkilerdir. Gelecekte de örnek teşkil eden ilişkiler olacaktır" dedi.

Menfaatlerimiz çok derin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Türkiye ile Rusya'nın aynı bölgede bulunan iki komşu ülke olduğunu, iki ülkenin dünyada meydana gelen bazı olaylarla ilgili tutumlarının farklı olabileceğini ifade ederek, "Ama karşılıklı menfaat o kadar derin ki işbirliğimizi geliştirmekten başka şans tanımıyor bize" ifadesini kullandı. Basına kapalı  görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da hazır bulundu.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler