YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin düşürülen Rus uçağı hakkında konuştu
Rusya Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizine ilişkin soruları yanıtladı. Putin "Türkiye ile ilişkilerin düzeleceğine dair umut görmüyoruz" diye konuştu.
Putin düşürülen Rus uçağı hakkında konuştu
17 Aralık 2015 / 12:50 Güncelleme: 17 Aralık 2015 / 13:12

Rusya lideri Vladimir Putin düzenlediği basın toplantısında 400 gazeteciye konuştu ve Anadolu Ajansı muhabirinin Türkiye- Rusya krizi ile ilgili sorularını yanıtladı.

Türkiye ile ilgili tüm konulara olumsuz yanıt veren Putin "Türkiye ile ilişkilerin düzeleceğine dair umut görmüyoruz" diye konuştu.

TÜRKİYE SURİYE HAVA SAHASINI İHLAL EDEMEZ

Burada Türkiye Rusya gerilimini anlatan Putin, Türkiye'nin Suriye'ye girmesinin artık mümkün olmadığını ifade ederek "Daha önce hava savunma sistemlerimiz yoktu. Şimdi S-400 lerimiz var. Eminim artık Türkler Suriye hava sahasını ihlal edemez. Suriye'yi kimin yöneteceğine dış güçlerin karar vermesini kabul etmeyeceğiz, pozisyonumuz değişmedi" dedi.

TÜRKMENLER VAR DESELERDİ VURMAZDIK

Putin, Rus uçağının vurulmasıyla ilgili konuyu tiksindirici bulduğunu ifade etti ve Türkiye'nin NATO'ya gitmesinin yanlış olduğunu söyledi.

"Orada Türkmenler var deselerdi vurmazdık" diyen Putin, Türkiye'nin kendilerini uyarmadığını ifade etti ve "Türkiye'nin bu eylemi yapması yani bizim uçağımızı düşürmesini sadece düşmanlık olarak görmüyoruz. Türkiye'nin yaptığından tiksindik." şeklinde konuştu.

RUS GAZETECİLER ALKIŞLADI

Putin'in Türkiye'yi tehdit eden bu açıklamalarının ardından salondaki Rus gazeteciler alkış patlattı..

"ATATÜRK MEZARINDA TERS DÖNMÜŞTÜR"

Türkiye ve Rusya arasındaki gerilimle iligli açıklamalarda bulunan Putin, "Türk yönetiminin İslamlaştırma politikası yüzünden Atatürk herhalde mezarında ters dönmüştür. Türkiye'deki mevcut yönetimle anlaşmaya varmak zor olacak gibi görünüyor. İlişkilerin onarılması konusunda umut görmüyorum." dedi.

hadi ordan sende
 // süleyman örnekci
bunlar türkiye'ye sataşmak için bahane arıyorlarmış yoksa o kadar uyarılarla inadına inadına ihlal et türkmenler varmış bilselerdi vurmazlarmış bizde rus uçagı oldugunu bilseydik vurmazdık dedik hadi şimdi dost oldugunuzu söylüyordunuz bu kadar feryat figan nedir bir uçak yüzlerce masum insanın canından dahamı kıymetli bunların derdi türkiye başka dertleri yok iyice sıkıştılar çıkış yolu bulamadılar saracak yer arıyorlar bizi buldular gelin gelmezseniz nesiniz yeter be ...
17 Aralık 2015 Perşembe 19:28
tabanı
 // mesut yazıcı
burada tabanını buldu ya...
17 Aralık 2015 17:20
 // Kaan
Melevki bilmiyorsun kim sana orada kiler terör dedi senin istihbarat ta mı bilmiyor git işine çocuk dahi güler buna...
17 Aralık 2015 16:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler