YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PTT personel alıyor
PTT personel alıyor
23 Ekim 2013 18:45
Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı Cemal Saraç, PTT'ye 17 dağıtıcı 7 memur alınacağını belirterek, başvuruların 25 Ekim’de sona ereceğini söyledi.

Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Eskişehir Başmüdürü Cemal Saraç, PTT'ye 17 dağıtıcı 7 memur alınacağını belirterek, başvuruların 25 Ekim’de sona ereceğini söyledi. 23 Mayıs’ta PTT’nin KİT statüsünden çıkarak anonim şirket olduğunu hatırlatan Saraç, “Bu bağlamda emekliliği dolan personele yüzde 40 gibi bir teşvikle 4 bin kişi emekli oldu. Eskişehir’de ise 56 kişi emekli oldu. Bunların yerine yeni istihdam oluşturmak için eleman alımları başladı" dedi.

Türkiye genelinde is 2 bin 200 gişe, bin 200 dağıtıcı elemanı alınacağını anlatan Saraç, “Alınacak diğer elemanlar; mühendis, teknisyen, avukat olacak. Genç arkadaşlar bize kan verecekler can verecekler. 25’ine kadar başvurular devam ediyor. Gişe memurluğuna en az 4 yıllık üniversite mezunları ve 2012 KPSS puanları ile başvuracak, KPSS’den en az 70 alınması gerekiyor. Dağıtıcıların ise en az 2 yıllık yüksek okul mezunu olması gerekiyor, KPSS’den en az 50 alanlar başvurabilecek. Başvurular 'www.ptt.gov.tr’den yapılacak. İşe alınanlar idari hizmet sözleşmeli personel kadrosunda olacak" diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler