YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokatörlere klip: Hayali olmayanlar utansın
Ak Parti'li gençlerden, Kobani provokatörlere, Necip Fazıl'ın "Utansın" şiiri ile çektikleri kliple cevap geldi.
Provokatörlere klip: Hayali olmayanlar utansın
15 Ekim 2014 / 00:15 Güncelleme: 15 Ekim 2014 / 11:21

Kobani provokatörleri hem etnik hem de mezhep savaşı çıkararak Türkiye'yi yangın yerine çevirmeye kalkıştı. Sokakları ateşe veren olayları organize edenlere yanıt ise AK Partili gençlerden geldi. Başbakan Davutoğlu'nun olayları değerlendirdiği konuşması, Necip Fazıl'ın "Utansın" şiiri ile birlikte klip haline getirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kobani bahanesi ile çıkarılan olaylardan sonra yaptığı ve "hayalleri olmayan utansın" sözleri ile ön plana çıkan konuşması klip oldu. AK Partili gençlerin hazırladığı klipte "usta" ve "çırak" temasına da vurgu yapılarak Necip Fazıl Kısakürek'in 'Utansın' şiiri seslendirildi.

Sultan Abdülhamit, Aliya İzzetbegoviç, Necmettin Erbakan ile Başbabakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüntülerine yer verilen klipte "Utansın" şiirini, dublaj sanatçısı Emrullah Uzun'un seslendirdi.

"Hayali olmayanlar utansın"

Klipte Başbakan Davutoğlu'nun Türkiye hayali ve bu hayalleri yıkmak isteyenlere yönelik sözleri de yer aldı. Kobani bahanesi ile çıkarılan olaylara gönderme olarak hazırlanan klipte Davutoğlu'nun şu sözleri dikkat çekiyor: "Bu ülke ile ilgili bir hayalimiz var bizim. Bu ülkeyi dünyanın en büyük 10 gücü arasına sokma hayali. Doğu bölgeleri ile ilgili bir hayalimiz var. Bu bölgeleri tarihte olduğu gibi medeniyet merkezi yapma hayalimiz var. Hayali olmayanlar utansın.

Bu hayalleri yıkmaya çalışanlar utansın. Bu hayallerin yerine şiddeti vandalizmi getirmek isteyenlere utansın. Biz öylesine bir aşkla bağlıyız ki bu ülkeye, Diyarbakır'a gittiğimizde Diyarbakırlıyız. Van'a gittiğimizde Vanlıyız. İstanbul'a geldiğimizde İstanbulluyuz.

Ama nereye gitsek oranın toprağına da insanına da aşığız biz aşık. Bizde aşk ve muhabbet var, onlarda şiddet ve nefret var, aramızdaki fark bu. Bizde vizyonv ar onlarda tuzak var. Kısa dönemde tuzaklar bazı zarar verebilir. Ama uzun dönemde mutlaka vizyon, mutlaka aşk, mutlaka muhabbet kazanır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler