YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokatör isimler kaosa çağırdı!
Provokatör isimler kaosa çağırdı!
09 Mart 2015 11:21
Gezi Parkı ile beraber her fırsatta ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanlar yine sahneye çıktı. Yalanlarla insanlara 'Sokağa çıkın' çağrısı yapan ve masumların ölümlerinden beslenenler, sosyal medyadan seçimlere kadar ülkeyi savaş alanına çevirme mesajı yayın

Kuşkırtma Türkiye, IMF'ye borçlarını ödemiş, tüm kredilendirme kurumlarından tarihin en yüksek puanlarını almış, faizi rekor seviyede azaltmışken başlatılan Gezi olaylarının bir kez daha yaşanması için düğmeye basıldı. Gezi eylemlerinde CNN, BBC, Bild, Der Spiegel, The Economist, kurucusu olduğu Açık Toplum Enstitüsü üzerinde birçok ülkede sokak olaylarını finanse eden George Soros, dünyanın en önemli reklam ajanslarının Türkiye temsilcileri, adeta olayları açık açık finanse etmiş ve tüm dünyaya yalanlarla duyurmuştu. Türkiye'de bu kurum ve kişilerin taşeronluğunu yapan birçok gazeteci, siyasetçi ve sanat dünyasından isimler ise sokak olaylarını provoke etmişti.

Baronlar emri verdi

Gezi sonrası irili ufaklı eylemlerle sokakları sürekli sıcak tutanlar, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi yurt dışında bağlı bulundukları ve beslendikleri kaynaklar tarafından emir almışçasına bir kez daha sahneye çıktı. Kendilerine "Sanat Meclisi" adını veren ve aralarında Tarık Akan, Zuhal Olcay, Cahit Berkay, Şevval Sam ve Levent Üzümcü'nün de bulunduğu bir grup sanatçı, Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü sebebiyle 11 Mart'ta "Hayatı durdurun" çağrısı yaptı. Bu arada Gezi ayaklanması sonrası ortaya çıkan DHKP-C'nin sivil örgütü Haziran Hareketi de 7 Haziran'daki seçimler öncesi ortalığı karıştırmak için düğmeye bastı. Diğer taraftan DHKP-C'nin sivil oluşumu Birleşik Haziran Hareketi de Haziran ayına yönelik yeni planlar yaptı. Validebağ Dayanışması, Taksim Dayanışması, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği ile çeşitli marjinal sol ve sosyalist partilerin katılımıyla "Solda Birlikte Mücadele" çatısı altında kurulan Birleşik Haziran Hareketi'nin üniversiteleri hedef alarak yürüyüş ve boykot eylemleriyle kamplaşma yaratacak olaylar yapacağı öğrenildi.

Uzmanı da getirdiler

Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenler Gezi olayları sırasında Twitter'da yalanlar söyleyerek tüm dünyaya kara propaganda yaparken, dün ABD'de Obama'ya zafer getiren dijital kampanya direktörü Teddy Goff'un Twitter hakkında söyledikleri dikkat çekti. Planlanan eylemler öncesinde Türkiye'yi ziyaret eden Goff, sosyal hareketleri kazanmanın yolunun Twitter gibi araçlardan geçtiğini söyledi.

 

TAKVİM

 

15:20
 // Vatandaş
Uluslararası baronların emrinde olanlar kaos peşinde koşanlar sokağa dökülsün. Vatanını milletini seven çocuklarının geleceğini düşünen vatan severler 7 haziranda anglo sakson yahudi ittifakına birkez daha ders vermek için sandığa gitsin....
09 Mart 2015 15:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler