YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokatör gazeteciler sınırdışı ediliyor!
Diyarbakır'da Kobani olayları sırasında halkı provoke edip, çocukları lastik yakma ve yol kapatmaya yönlendirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan biri kadın 5 Alman gazeteci, emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı.
Provokatör gazeteciler sınırdışı ediliyor!
13 Ekim 2014 / 12:05 Güncelleme: 13 Ekim 2014 / 12:10

Diyarbakır'da IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto gösterilerinde çıkan ve 12 kişinin ölümü ile kentte sokağa çıkma yasağına kadar giden olaylar sırasında gözaltına alınanlar arasında biri kadın 5 Alman gazeteci de yer aldı.

Halkı provoke ettikleri, merkez Bağlar İlçesi'nde cezaevi üst köşe mevkiinde çocuklara lastik yaktırarak mizansen fotoğraf çekmeye çalıştıkları belirtilen Alman gazeteciler, dün gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürülüp ifadeleri alınan 5 Alman gazeteci, sorgularının ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilmeden bugün öğle saatlerinde serbest bırakıldı. Gazetecilerin ülkelerine gönderilecekleri öğrenildi.

paralelci mi ?
 // ismail kus
bu misafirlerin bu kadar cabuk ugurlanmasinda acaba bir paralelcilik mi var ? diye sormadan gecemiyorum....
13 Ekim 2014 Pazartesi 22:37
gene gelecekler.
 // hursit dilaver
biraz okşasaydılar bari..o clodya ruth hanım da oralarda dolaşıyordu. onu da gönderseydiniz.bana kalsa dağa kaldırırdım yahu.....
13 Ekim 2014 Pazartesi 16:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler