YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Provokasyona gelmeyeceğiz"
"Provokasyona gelmeyeceğiz"
17 Temmuz 2011 13:22
Türkiye 13 şehidin yasını tutuyor...Yurdun çeşitli illerinde düzenlenecek mitinglerle artan terör saldırıları protesto edilecek. İzmir'de şehit aileleri geçmişte yaşanan provokatif olaylar nedeniyle bugün düzenlenecek olan mitinge katılmama kararı aldı.
Terör saldırılarının artmasının ardından çeşitli gruplar 'protesto gösterileri' organize etmeye hazırlanıyor.

Şehit aileleri, geçmişte bu tür eylemlerde yaşanan provokatif olaylar sebebiyle bugün düzenlenecek 'Teröre Lanet, Şehitleri Anma Mitingi'nin İzmir ayağına katılmama kararı aldı. İzmir Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, mitingin 'Ergenekon uzantısı' bazı sivil toplum örgütleri, dernek ve sendikalar ile İşçi Partisi gibi uç oluşumların organizasyonu olduğunu söyledi.

İnternetteki sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen bazı sivil toplum örgütleri ile dernek, sendika ve siyasi partiler, bugün 47 ilde saat 14.00'te miting düzenleyecek. İzmir'de de Konak Saat Kulesi önünde toplanma çağrısı yapıldı. Bu çağrıya şehit aileleri dernekleri de dahil edildi. Düzenleme heyeti, bazı şehit yakınları aracılığıyla İzmir Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan'ı mitinge davet etti. Alphan önce daveti kabul etti. Ancak daha sonra organizasyonu kimlerin düzenlediğini araştırınca mitingden çekilme kararı aldı. İzmir Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Yardımlaşma Derneği olarak terör örgütü PKK ile ilişkileri ortaya çıkan Ergenekon uzantılı bir organizasyon içinde yer almayacaklarını belirten Yavuz Alphan, "Düzenlenen bu organizasyon, teröre lanet mitingi değil. Ülkede kaos, kargaşa ve huzursuzluk çıkarmayı amaçlıyorlarsa içlerinde yer almayız. Şehit aileleri ülkede hiçbir provokasyona alet olmayacak." diye konuştu.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler