YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokasyon amacındalar
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'da yaşanan sel afetiyle ilgili olarak, 'Devletimiz yaraları sarmaya çalışırken, birilerinin provokasyon amacı var.' dedi.
Provokasyon amacındalar
06 Temmuz 2012 / 23:39 Güncelleme: 06 Temmuz 2012 / 23:58

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'daki sel felaketine ilişkin, ''Büyük bir afet varken, devletimiz bütün unsurlarıyla sel afetinin yaralarını sarmaya gayret ederken gördüm ki, maalesef birilerinin provokasyon amacı var. Birileri kasten acılı günde suyu bulandırmaya çalışıyor ama aziz milletimiz her zamanki vakur haliyle bunların hiçbirine prim vermiyor'' dedi.

Kılıç, Bilecik Belediyesi'nce yaptırılan Su Eğlence Dünyası'nın hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Samsun'da büyük bir doğal afet yaşandığını anımsattı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre saniyede 299 metreküp su yükü oluşturan her yağışın doğal afet sayıldığını belirten Kılıç, Samsun'da saniyede 710 metreküp yağış kaydedildiğini bildirdi.

Bu tür afetlerin tekrarlanmamasını dileyen Kılıç, şöyle devam etti:

''Bu vesileyle bu tür olaylar karşısında insanımızın metanet, sabır ve dirayetini de görmüş olduk. Her vesileyle milletimiz üzerinde değişik hesaplar güdenlerin de güttükleri amaçlara erişemeyeceğini bir kez daha gördük. Büyük bir afet varken, devletimiz bütün unsurlarıyla sel afetinin yaralarını sarmaya gayret ederken gördüm ki, maalesef birilerinin provokasyon amacı var. Birileri kasten acılı günde suyu bulandırmaya çalışıyor ama aziz milletimiz her zamanki vakur haliyle bunların hiçbirine prim vermiyor.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler