YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Protestolar bugün de devam etti
IMF protestoları kaldığı yerden devam... Pangaltı karıştı. Osmanbey'de polis kimlik göstermeyen kızları gözaltına aldı
Protestolar bugün de devam etti
07 Ekim 2009 / 12:28 Güncelleme: 07 Ekim 2009 / 14:50

İstanbul güne yine protestolarla başladı. Bu kez gösterilerin merkezi Şişli'ye kaydı. Pangaltı'da gösteri yapan bir gruba polis müdahale ediyor. Polis Osmanbey'de de şüpheli gördüğü yaklaşık 10 kişiyi gözaltına aldı. Gösteriler saat 11.30 itibarıyla E-5'e taştı.. 200 kadar gösterici E-5 üzerinde eylemlerini sürdürüyor.

KIZLAR KİMLİK GÖSTERMEYİNCE GÖZALTINA ALINDI

Emniyet güçleri, dün başlayan ve bugün de devam edecek olan IMF ve Dünya Bankası toplantıları nedeniyle yapılacak protestolara karşı hazır bekliyor. Osmanbey'de 10 kişilik bir grubu şüpheli gören polis ekipleri, kimlik kontrolü yapmak istedi. Ancak aralarında kızların da bulunduğu şahıslar polise izin vermedi.

Yaşanan gerginlik sırasında şüpheli görülen şahıslar gözaltına alındı. Slogan atmaya çalışan şahısların ağzı, polis ekiplerince kapatıldı. Gözaltına alınan şahıslar polis aracına bindirilerek götürüldü.

POLİSE TAŞ EYLEMCİYE GAZ BOMBASI

Pangaltı'da Ergenekon Caddesi'nde toplanan 330 kişilik grup, kongre vadisine yürümek istedi. Polis, grubun yürüyüşüne izin vermedi. Bunun üzerine eylemciler polise taş atarak saldırdı. Polis de eylemcileri gaz bombası ile dağıtmaya çalışıyor. Polis orantısız güç kullanmıyor fakat orantısız gaz kullanılması dikkat çekiyor. Göstericiler ve yine vatandaşlar biber gazından fazlasıyla etkileniyor. Kendilerini su ve limonla korumaya çalışıyor. Ara sokaklara dağılan göstericilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler