YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Profesyonel ordu Ağustos'ta
Profesyonel ordu Ağustos'ta
11 Temmuz 2010 07:46
Genelkurmay Başkanı Org.Başbuğ'un 2007'de dile getirdiği "birliklerin profesyonelleşmesi çalışması"nda sona gelindi. Konuyla ilgili çalışmanın son bölümü Ağustos aynın ilk haftasında tamamlanacak.

Komando tugaylarının bizzat operasyonlara katılan unsurlarının profesyonelleşmesi projesinde sona yaklaşıldı.

27 Haziran 2007 tarihinde döneminKara KuvvetleriKomutanı iken konuyu dile getirenGenelkurmayBaşkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un, 'birliklerin profesyonellemesi çalışması' Ağustos'un ilk haftasında tamamlanıyor. 22 Ocak 2008'de fiilen bu konuda çalışmalara başlayan Genelkurmay Başkanlığı, profesyonel birliklerle ilgili çalışmasının son bülümünü, Ağustos ayının ilk haftasında tamamlayacak ve böylece operasyonlara katılacak unsurların tamamı da uzman profesyonel uzman çavuşlardan oluşacak.

HEDEFE YÜZDE 100 İSABET

Yaklaşık 2,5 yıl önce başlanan profesyonel ordu projesinde bugüne kadar 6 bin 450 uzman çavuş özel eğitim alarak profesyonal anlamda orduya katılmıştı. Halen şu anda eğitim gören 1032 uzman çavuşun da mezun olması ve orduya katılmasıyla birlikte bu konudaki çalışmada yüzde 100'lük hedefe ulaşılmış olacak. Böylece toplamda çalışmaya başlarken hedeflenen rakama ulaşılarak profesyonel uzman çavuş sayısı 7 bin 482'ye ulaşmış olacak. Uzman çavuşlar operasyonlara bizzat katılacak ve Mehmetçik'ten önce yurt savunması için çaba harcayacak. (Yeni şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler