YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Prinçek, yapılan haberlerin doğru olmadığını savun
Prinçek, yapılan haberlerin doğru olmadığını savun
Prinçek, yapılan haberlerin doğru olmadığını savun
27 Nisan 2008 / 17:48 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski gazeteci Tuncay Güney'in iddilarına yanıt verdi. Perinçek, Güney'in açıklamalarına dayanılarak yapılan haberlerin doğru olmadığını savundu.


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in soruşturmayla ilgili Tuncay Güney'in açıklamalarına yer veren 2 gazetenin genel yayın yönetmenlerine yazdığı mektup, basın mensuplarına dağıtıldı.

İP Genel Başkan Yardımcısı Servet Cömert, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla açıkladığı ve dağıttığı mektupta Perinçek, Tuncay Güney'in açıklamalarına dayanılarak yapılan haberlerin doğru olmadığını savundu.

''Ergenekon üst düzey yöneticisi suçlamasıyla tutuklandığını'' anlatan Perinçek, mektubunda ''Örgütün ne üst düzey ne de alt düzeyi ile hiçbir ilişkim, hatta konuşmam bile yok'' ifadesini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Cömert, ''Söz konusu gazetelerle ilgili tekzip ya da dava talebinde bulunulup bulunulmayacağının'' sorulması üzerine, ''Bunun Doğu Perinçek'in kendi inisiyatifinde olduğunu ve Perinçek'in bu konu hakkında henüz bir şey söylemediğini'' söyledi.

Cömert, bir soru üzerine, Perinçek'in sağlığı ve yaşam şartlarının iyi olduğunu, hiçbir şikayetinin bulunmadığını belirtti.

El yazısı olmak şartıyla yazışmaların yapılabildiğini anlatan Cömert, haftada bir kez görüşme olduğunu, Perinçek'in bazı televizyon kanallarını izleyebildiğini kaydetti.

''İddianame konusunda gelişme olup olmadığının'' sorulması üzerine Servet Cömert, ''Parti olarak bize bilgi ulaşmadı. Sadece geçmiş günlerde tamamlanması gereken süre verilmişti, 15 gün içinde tamamlanacak diye. O süre de geçti. Henüz herhangi bir bilgi yok'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler