YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Poyrazköy'de bugün de tahliye yok
Poyrazköy'de bugün de tahliye yok
16 Nisan 2010 22:54
Poyrazköy davasında duruşma 14 Temmuz 2010 tarihine ertelendi.

Tahliye kararı çıkmayan oturumda mahkeme, sanık Levent Bektaş'tan ele geçirilen ve içerisinde Kafes Eylem Planı'nın da bulunduğu CD ve DVD içeriğinin incelenmesi için TÜBİTAK'a gönderilmesine karar verdi.
 

Poyrazköy davasının 3 gün süren ilk duruşmasında 5 tutuklu sanığın savunması alınabildi. Mahkeme heyeti, aldığı kararlarda ifade veremeyen 12 tutuksuz sanığın gelecek celse ifade vermesini kararlaştırdı.
 

Ergenekon soruşturması kapsamında daha önce hazırlanan 3 iddianamenin ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden gelen Ergenekon diye tabir edilen örgütün varlığı, yapısı varsa eylemleri konusunda bilgiler içeren ve bu örgüt ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı ve başka kurumlardan gelen tüm yazıların gelecek celse okunacağı karara bağlandı. 
  

Mahkeme, sanık Levent Bektaş'tan el konulan 1 nolu CD'de bulunan gizleme programı ile 3 nolu DVD'de yer alan Kafes Eylem Planı adlı belgenin hangi tarihlerde hazırlandığı, hazırlandıkları bilgisayar, arama ve el koyma işleminden sonra ekleme ve müdahale yapılıp yapılmadığının araştırılması için bu CD ve DVD'nin rapor hazırlanması için TÜBİTAK'a gönderilmesine karar verdi.
 

 İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Poyrazköy'de kazı yapıldığı sırada toprak numunesinin alıp alınmadığı, alındı ise ne gibi bir işlem yapıldığı, toprak numunesine dayalı olarak gömü tarihi hususunda araştırma yapılıp yapılmadığı ve halen numunelerin ellerinde bulunup bulunmadığı konularının sorulmasına hükmedildi. Mahkeme ayrıca bazı tutuksuz sanık ve avukatlarının haklarında adli kontrolün kaldırılması talebinin reddine karar verdi. Sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay ve Ergin Geldikaya'nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı 14, 15 ve 16 Temmuz 2010'a erteledi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler