YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Poyrazköy için ek süre istenecek
Poyrazköy'deki kazılar, izin süresi dolduğu için sona erdi. Yeni izin alınmasının ardından bölgedeki aramaların süreceği öğrenildi.
Poyrazköy için ek süre istenecek
20 Aralık 2010 / 08:18 Güncelleme: 20 Aralık 2010 / 08:20

Gölcük Donanma'da ele geçirilen belgeler ışığında Poyrazköy'de başlatılan kazılar, izin süresi dolduğu için dün sona erdi. Yeni izin alınmasının ardından bölgedeki aramaların süreceği öğrenildi.
 
Beykoz Poyrazköy'de 5 gün önce başlatılan aramalar sona erdi. Dün 6 saat süren aramalarda bir bulguya rastlanılmadığı belirtildi. Ancak, olay yerinden ayrılan bir iş makinesinin kepçesinde götürdüğü çuvallar dikkat çekti. Aramalara son verilmesinde izin süresinin dolması gösterildi. Ancak Zaman'da yer alan habere göre bugün alınacak yeni bir izinle aramalara tekrar devam edileceği öğrenildi.

Polis ve jandarmadan oluşan birer ekip bölgede 24 saat nöbet tutuyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ''şantaj ve askerî casusluk'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramalarda ele geçirilen belgeler arasındaki krokilerden yola çıkılarak 5 gündür gerçekleştirilen kazı çalışmaları sırasında 30 kalıp plastik patlayıcı ve 2 bin mermi bulunmuştu. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler