YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pollmark'ın 15 Temmuz anketi
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde milletin refleksleri ve psikolojisi araştırma konusu oldu. Milli mutabakata destek yüzde 90.1 , FETÖ yaptı diyenler yüzde 88.2 , Gözaltıları haklı bulanlar yüzde 91.9 düzeyinde gerçekleşti.
Pollmark'ın 15 Temmuz anketi
14 Eylül 2016 / 12:39 Güncelleme: 14 Eylül 2016 / 12:50

Pollmark’ın 12 - 18 Ağustos tarihleri arasında, Türkiye genelinde 3 bin kişiyle yaptığı araştırmanın çarpıcı sonuçları özetle şöyle:

YÜZDE 88, FETÖ YAPTI DİYOR

"15 Temmuz darbe girişimini TSK içindeki Fetullah Gülen’e bağlı bir grubun yaptığı söylenmektedir. Siz buna katılıyor musunuz?" sorusuna yüzde 88.2 evet, yüzde 11.9 hayır yanıtı verildi.

15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı meydana girip gösterilere katıldınız mı?” sorusuna “Katıldım” diyenlerin oranı yüzde 49.1, “Katılmadım” diyenlerin oranı ise yüzde 50.9 olarak belirlendi.

“15 Temmuz gecesi yaşanan olayların hangi evresinde sokağa çıktınız?” sorusuna, yüzde 32.2’si “Cumhurbaşkanı’nın sokağa çıkma çağrısından önce” derken, yüzde 56.3’ü “Cumhurbaşkanı’nın sokağa çıkma çağrısından sonra” dedi. “16 Temmuz’dan sonra” diyenlerin orası ise yüzde 11.5.

“Yakın gelecekte bir darbe girişimi daha olabileceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna yüzde 30.2 “Evet”, yüzde 69.9 “Hayır” yanıtı verildi. Halen darbe olma endişesi yaşayanların büyük bölümünün kadınlar ve gençler olduğu saptandı.

YÜZDE 74 "YİNE SOKAĞA İNERİM" DİYOR

“Bir darbe girişimi daha olsa meydanlara inip darbeye karşı gösterilere katılır mısınız?” sorusuna yanıt verenlerden “evet” diyenler yüzde 74.5, “hayır” yüzde 25.5 olarak belirlendi.

YÜZDE 91, GÖZALTILARI HAKLI BULUYOR

“Darbe girişiminin ardından başta TSK olmak üzere devlet kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında yapılan gözaltı ve görevden uzaklaştırmaları haklı buluyor musunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 91.9’u “Evet” yanıtı verirken, yüzde 8.1’i ise “Hayır” dedi.

“Darbe girişimi sonrası başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere iktidar ve muhalefet partileri arasında bir yumuşuma ve müzakere süreci başladı. Siz bu süreci destekliyor musunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 90.1’i “Destekliyorum”, yüzde 9,9’u “Desteklemiyorum” yanıtı verdi.

“Destekliyorum” diyenler arasında AK Partililerin oranı yüzde 97, muhalefet partilerinden olanların oranı ise yüzde 84 olarak belirlendi.

 // Ömer
hain darbe girişiminde c.başkanı meydanlara davetinden önce darbeci çakallara karşı meydanlara indik tekrar ineriz.ama; trt ye iliştirilen e.çelik ve terör devleti ile halka rağmen yapılan anlaşmadan ötür başkanlık dahil hiç bir şekilde oy vermeyeceğiz. Çünkü meydanlara çıkıp 'feto cu hainlere idam!' diyenlere ILKEL diyenler mükafatlandirildi....
14 Eylül 2016 13:05
 // Mi
Kurunun yanında yaşta yanıyor diyorlardı... Darbe gerçekleşseydi yanacaklardan niye bahsetmiyorlar. Ülke yanacaktı. Millet yanacaktı. Devlet yanacaktı. Ümmet yanacaktı. Geleceğimiz yanacaktı. Emeklerimiz yanacaktı. Sömürge olacaktık. İnsanlarımız öldürülecekti.. Hacitasyon yapanlar belli kişiler. Fetö ve sevicileri......
14 Eylül 2016 13:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler