YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten taşa müdahale
Polisten taşa müdahale
21 Eylül 2010 14:47
İstanbul'da ''Devrimci Karargah Örgütü''ne yönelik düzenlenen operasyonları protesto etmek isteyen bir grup Galatasaray Meydanı'nda açıklama yaptı. Buraya kadar da sıkıntı yoktu zaten. Ancak grup bir lokanaya taş atmaya başlayınca polis gruba müdahale et

İstanbul'un da aralarında bulunduğu bazı illerde ''Devrimci Karargah Örgütü''ne yönelik düzenlenen operasyonları protesto etmek için Galatasaray Meydanı'nda açıklama yaptıktan sonra Taksim Meydanı'na yürüyen ve burada bir lokantaya taş atan gruba polis müdahale etti.

Galatasaray Meydanı'nda toplanan Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve ''Toplumsal Özgürlük Platformu'' üyesi grup, sabah saatlerinde bazı illerde düzenlenen operasyon kapsamında SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan ve bazı parti yöneticilerinin gözaltına alındığı iddiasıyla basın açıklaması yaptı.

Grup üyeleri, basın açıklamasının ardından sloganlar atarak Taksim Meydanı'na doğru yürüdü.

Bu sırada, İstiklal Caddesi'ndeki bir iş hanının üst katlarındaki bazı vatandaşlar gruba tepki gösterdi. Gruptaki bazı kişiler de iş hanının girişindeki lokantaya taş atarak karşılık verdi.

Polis ekiplerinin müdahale ettiği grup dağıldı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler