YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten PKK'ya büyük darbe
Polisten PKK'ya büyük darbe
12 Şubat 2010 08:27
Polis teröristbaşı Öcalan'ın yakalanışının yıl dönümü nedeniyle PKK sempatizanlarının eylem hazırlığı içinde olduğu istihbaratı üzerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı

PKK terör örgütü ve sempatizanlarının, Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü nedeniyle sansayonel eylem hazırlığı içinde olduğu istihbaratı üzerine, polis İstanbul genelinde operasyon düzenledi. Önceden belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Terörist başı Adullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü nedeniyle PKK ve sempatizanlarının eylem hazırlığı içinde olduğunu tespit eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri geniş çaplı operasyon başlattı. İstanbul genelinde önceden belirlenen adreslere eşzamanlı olarak baskın yapan polis çok sayıda şahsı gözaltına aldı. Operasyon düzenlenen ilçelerin başında gelen Şişli ve Beyoğlu'nda 20 adresin tespit edildiği ve bu adreslerde bulunan zanlıların yakalandığı belirtildi.

Şüpheliler ve eylemlerde kullanılacağı ifade edilen malzemeler şubeye götürüldü. Gözaltına alınan şahıslar, Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler