YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten örnek davranış
Muş'ta polislere taş atan çocuklara Emniyet Müdürlüğü topla karşılık verdi. Topları gören çocuklar izdihama neden olurken, "Bir daha taş atmayacağız" diye konuştu
Polisten örnek davranış
19 Şubat 2010 / 15:43 Güncelleme: 19 Şubat 2010 / 15:44

Muş'un Bulanık ilçesinde meydana gelen olaylarında gösterilere katılan ve polise taş atan çocuklara İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından futbol topu dağıtıldı.

Bulanık Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehitlik Mahallesi başta olmak üzere bazı mahallelerdeki çocuklara futbol topu ve oyuncak bebek dağıttı. Çocuklara top dağıtan polisler daha sonra Şehitlik Mahallesi'ndeki boş arazide çocuklarla futbol oynadı. Top dağıtımı esnasında izdihama neden olan çocuklar, bir daha polise taş atmayacaklarını söylediler. Tüm halkların kardeşçe ve barış içerisinde yaşaması gerektiğini belirten çocuklar, "Bir daha polislere taş atmayacağız, bu barışı hep beraber sürdüreceğiz" diye konuştular.

Toplum destekli polislik faaliyetleri kapsamında vatandaşlara yönelik çalışmalarının aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Bulanık Emniyet Müdürü Oğuz Tüzün, ilçede yaşanan olaylardan sonra da bu tür faaliyetlere ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Amaçlarının çocukların başka alanlara yönlendirilmesini önlemek olduğunu vurgulayan Oğuz Tüzün; "Biz emniyet teşkilatı olarak Bulanık'ta yaşanan olaylardan önce de vatandaşımıza yönelik toplum destekli polislik faaliyetlerimizi yürütüyorduk. Olaylardan sonra bu faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Şu anda erkek çocuklara futbol topu, kız çocuklarına ise oyuncak bebek dağıtıyoruz. Okullara gidip kırtasiye malzemesi dağıtıyoruz. Buradaki amacımız çocukların başka kişiler tarafından akıllarının çelinmesini önlemek, çocukların başka alanlara yönlendirilmesini önlemektir. Çocuk bu, oyun oynayacak, okuluna gidecek büyüyecek ve vatanımıza, milletimize faydalı bireyler olmasını sağlamak istiyoruz. Özellikle çocuklara yönelik bu tür faaliyetlerimiz aralıksız sürecek. Emniyet Müdürlüğümüzün programı dahilinde bu çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

Çocukların olaylara karışmasını tasvip etmediklerini kaydeden Şehitlik Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yeşilova da; "Çocuk her zaman kandırılabilir. Büyükler yapmadıktan sonra, yönlendirilmedikleri zaman çocuk yapmaz. Yabancı veya cahil biri çocukların içine girdiği zaman çocuğu yoldan çıkarabilir. Çocuklarımızın olaylara karışmasını tasvip etmiyoruz. Biz her zaman devletin yanındayız. Devlet de çocuklarımıza sahip çıkacak bir güçtedir" şeklinde konuştu.
İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri çocuklara top dağıttıktan sonra, mahalledeki boş alanda çocuklarla birlikte futbol oynadılar. (İHA)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler