YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten liselilere atış dersi
Polis Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret eden lise öğrencileri önce bilgi verildi sonra atış yaptırıldı
Polisten liselilere atış dersi
28 Mart 2010 / 09:00 Güncelleme: 28 Mart 2010 / 08:14

Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu'nu ziyarete giden lise öğrencilerine, poligondaki görevli tarafından önce atış teknikleri öğretildi, sonra 10 öğrenciye atış yaptırıldı

Yozgat'ta 35'i Akdağmadeni, 35'i Şefaatli, 10'u da Saraykent ilçesinden gelen 80 lise öğrencisi önceki gün Polis Meslek Yüksek Okulu'nu gezdi. Liselileri karşılayan Öğrenci İşleri Müdürü Emniyet Amiri Bünyamin Tezol, polislikle ilgili bilgiler verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün en çok çevik kuvvet için polis aldığını belirten Tezol, daha sonra yıl boyunca verdikleri eğitimi ve neler yaptıklarını anlattı. Polis okulu öğrencilerinin yıl boyunca sadece eğitim ve ders görmediklerini belirten Tezol, "Eğitimlerin yanı sıra etkinlikler de düzenliyoruz. Öğrencilerimizle birlikte Çamlık Milli Parkı'nı çöplerden temizliyoruz. Ağaç dikiyoruz" dedi. Ardından öğrencilere okulu gezdiren Tezol son olarak atış poligonuna götürdü.

ÖNCE BİLGİ VERİLDİ

Öğrencilere eşlik eden emniyet görevlisi, atış yapmak isteyip istemediklerini sordu. Öğrenciler atış yapmak istediklerini söyledi. Bunun üzerine emniyet görevlisi önce öğrencilere silahla atış yapmanın teknikleri hakkında bir ön bilgi verdi. Daha sonra aralarında kızların da bulunduğu 10 öğrenci poligona girip birer kez atış yaptı. Atış sırasında öğrencilerin heyecanlandığı gözlendi.
Sabah

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler