YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polislerden biri teslim oldu
Polislerden biri teslim oldu
09 Ağustos 2014 22:52
Hakkında yakalama kararı bulunan polis Hidayet Kemal avukatıyla birlikte İstanbul Adliye'sine gelerek teslim oldu.

Paralel Yapı Operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra 25 Temmuz tarihinde adliyeye çıkarılan Hidayet Kemal, serbest bırakılan 38 şüpheli polisten biriydi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından İrfan Fidan, 38 şüpheli polisin serbest bırakılması kararına itiraz etmişti. Bu itirazı üst mahkeme sıfatı ile değerlendiren İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, Hidayet Kemal'in de aralarında bulunduğu 17 şüpheli polis hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

Teslim olanların sayısı 2 oldu

Bu karar üzerine bu sabah saatlerinde ilk olarak Mehmet Kılıç teslim olmuştu. Yine hakkında yakalama kararı bulunan polislerden Hidayet Kemal, akşam 20.30 sıralarında Avukatı Sıddık Filiz ile birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim oldu.

Serbest bırakıldı

Paralel Yapı Operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra 25 Temmuz tarihinde adliyeye çıkarılan Mehmet Kılıç, serbest bırakılan 38 şüpheli polisten biri oldu. Hakkında dün akşam yakalama kararı verilen Mehmet Kılıç, bu sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olmuştu.

Avukatı Osman Ertürk eşliğinde Nöbetçi 5. Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan'a verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından İrfan Fidan, 38 şüpheli polisin serbest bırakılması kararına itiraz etmişti. Bu itirazı üst mahkeme sıfatı ile değerlendiren İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, Mehmet Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli polis hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

 

DHA

niye mi
 // deniz
niye teslim oluyor. Kendine güvendiği için. niye mi Hakka güveniyor...
16 Ağustos 2014 Cumartesi 23:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler