YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisler yaş tahtaya bastı!
Polisler yaş tahtaya bastı!
10 Nisan 2013 15:33
Düzce'de Çalışan Gazeteciler Derneği üyesi gazeteciler, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yılı dolayısıyla sahte ihbarla kandırdıkları polis ekiplerine pastayla sürpriz yaptı.

Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği üyesi gazeteciler, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. Yıldönümü nedeni ile değişik bir etkinliğe imza attılar. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İstanbul Caddesi üzerinde Polis Günü nedeni ile uygulama ve şeker ikramı yaparken, gazetecilerin hazırladığı senaryo gereği bir aracın bagajına zorla bir bayanın bindirildiği ve kaçırıldığı ihbarı yaptılar. 155 Polis İmdat merkezi telsizlerden anons geçerek aracın yakalanmasını istediler. Yine senaryo gereği polisten kaçmaya çalışan araç, durumdan habersiz polis ekipleri tarafından durduruldu. Araçtan indirilen gazetecilerin üstleri aranırken, aracın bagajından elinden pasta ile çıkan Düzce Televizyonu Haber Spikeri Ayşegül Aydın, “Polislere 168. Yılınız kutlu olsun” dedi. Kısa süreli şaşkınlık yaşayan polisler, kestikleri pastayı gazetecilere ikram etti.

Pasta ikramının ardından konuşma yapan Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği (DÇGD) Başkanı Tezcan Solmaz, omuz omuza çalıştıkları polislere 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla sürpriz yaptıklarını söyledi.

Düzce Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Ateş ise kendilerine güzel bir sürpriz yapan basın mensuplarına teşekkür ederek, "Pasta da ihbar da güzeldi. Biz sizlerle çalışıyoruz. Öyle zaman oluyor ki bizden önce olay yerine gidiyorsunuz. Bu hoş birlikteliğin sürmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler