YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi taşlayana anne dayağı
Gazi Mahallesi'nde eylemci grupla polis arasında arbede çıktı. Olaylar sırasında bir anne çocuğunu tokatlayarak evine götürdü...
Polisi taşlayana anne dayağı
20 Aralık 2009 / 20:18 Güncelleme: 20 Aralık 2009 / 20:29

Gazi Mahallesi'nde bölücü örgüt lehine slogan atıp gösteri yapan gruba polis müdahale etti. Ara sokaklarda dakikalarca devam eden kovalamacanın ardından bazı göstericiler gözaltına alındı.

İsmetpaşa Caddesi üzerinde gösteri yapan yaklaşık 50 kişilik grup, yolu kapatıp yürüyüş yapmak isteyince polis engeline takıldı. Polis panzerlerini taşlayan göstericilere tazyikli su ile müdahale edildi. Daha sonra polis, göstericileri, boyal su ile püskürtmeye çalıştı. Polise yaklaşık 1 saat taş yağdıran göstericiler, Çevik Kuvvet polisinin gazlı müdahalesiyle ara sokaklara dağıldı.

Bazı anne ve babalar, gazdan etkilenen çocuklarını kaçırmaya çalıştı. Polis, kovalamacanın ardından aralarında çocuklar ile kadınların da bulunduğu bazı göstericileri gözaltına aldı.

Çevredeki birçok araç ve işyeri panzerlerin taşlanması sırasında hasar gördü.

Bu arada, göstericiler gözaltına alındığı sırada çocuğunun da gözaltına alınanlar arasında olduğunu savunan bir kadın, panik yaşadı. Küçük çocuğunu polislerin yanında bulan kadın, çocuğunu önce azarladı, ardından da tokatlayarak evine götürdü.

HABERİN VİDEOSU

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler