YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi şehit eden PKK'lı bakın kim çıktı
Polisi şehit eden PKK'lı bakın kim çıktı
11 Temmuz 2015 03:30
Siirt'te polis Bünyamin Torğut'u şehit eden saldırganın, PKK'nın parasını taşıyan Çırav bölge sorumlusu Cemal Oğuz olduğu belirlendi. Olayla ilgili gözaltına alınan 7 kişiden 2'si tutuklandı

Siirt'in Eruh ilçesinde polis memuru Bünyamin Torğut (30) geçen pazartesi akşamı, kaçakçılık şüphesiyle durdurmak istediği otomobilden açılan ateş sonucu şehit edildi. Torğut'u şehit eden saldırganın, PKK'nın parasını taşıyan Çırav bölge sorumlusu Cemal Oğuz olduğu belirlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma çerçevesinde yapılan araştırmaya göreolay şöyle gelişti: "Cemal Oğuz, bölgede örgüt adına toplanan paraları almak üzere kente geldi ve Abdullah O. ve Hakkı O.'dan paraları teslim aldı.

Sonrasında iki örgüt üyesiyle beraber Şerafettin Özekinci'nin kullandığı otomobille kentten ayrıldı. Bu sırada arkadaşıyla birlikte karayolu üzerinde görev yapan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Torğut, otomobili durdurmak istedi. Ancak polisleri gören otomobil sürücüsü, geri dönerek kaçmaya başladı. 

ŞOFÖRÜ DE ÖLDÜRDÜ 

Torğut ve yanındaki polis arkadaşı da peşine düştü. 10 kilometre sonra duran otomobile yaklaşan Torğut'a Oğuz tarafından ateş açıldı. Torğut şehit olurken, diğer polis yol kenarındaki boşluğa düşerek yaralandı. Özekinci'yi de öldüren Oğuz paraları alıp yaya olarak kırsala kaçtı. Abdullah O. ve Hakkı O. ise başka bir araçla bölgeden uzaklaştı. Oğuz'un yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Yakalanan Abdullah O. ve Hakkı O. "terör örgütü üyesi olmak ve silahlı eylem yapmak" suçlarından tutuklandı. Gözaltına alınan 5 şüpheli ise serbest kaldı. Öte yandan cinayet silahının 18 Ekim 2014'te Eruh ilçesinde köy korucusu Ö.E. ve emekli köy korucusu A.G., K.T. ve K.Y. isimli vatandaşların yaralanması olayında kullanıldığı tespit edildi. 

BİNGÖL SALDIRISINA MÜEBBET İSTENDİ

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve beraberindekilere yönelik silahlı saldırıya ilişkin tutuklanan 2 şüphelinin 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 9 Ekim 2014'te Emniyet Müdürü Ürker'in ağır yaralandığı, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu, koruma polisi Uğur Atlı'nın yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Saldırıya ilişkin hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. Saldırının ardından tutuklanan Umut Savaş K. ve Yusuf Ziya E.'nin "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma" ve "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. 

 

SABAH

ABLALAR ABİLER BU İŞE MÜDAHALE EDER
 // Kara Murat
ŞU BİZİM KELAYNAK SÜSLÜMAN LAR AKÇELİ İŞLERDE SOKAKLARA DÜŞER BU TECRÜBE İLE SABİT BANKALARININ VE VATAN HAİNLERİNİN ARKASINDA NASIL DURDULARSA MÜBAREK RAMAZAN HİMMET TOPLAYAMAMIŞLARDIR BU PARALI İŞE ORTAK OLMAK İÇİN EYLEME GEÇEBİLİRLER. NETİCE İTİBARI İLE PENSİLVANYALI NIN CENNETİNE GİTMELERİ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAK TWEET LERİ KATLAMAK MECBURİYETİNDELER....
11 Temmuz 2015 Cumartesi 10:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler