YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi alarma geçiren ihbar
Polisi alarma geçiren ihbar
02 Temmuz 2010 07:45
Emniyete gelen bir ihbar polisi alarma geçirdi.

Uzanlar'a ait olduğu ileri sürülen 70 milyon Euro'nun, çeşitli hesaplar üzerinden Türkiye'ye sokulacağını ileri sürdü. Polis olayla ilgili 6 kişi hakkında inceleme başlattı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na bir muhbir tarafından yapılan ihbarda Uzanlar'a ait olduğu ileri sürülen yüklü miktarda paranın yurtdışından Türkiye'deki banka hesaplarına transfer edileceği ihbarında bulundu.

İKİ KİŞİNİN İSMİNİ VERDİ

Hatay'dan yapılan başka bir ihbarda ise yine Uzanlara ait olduğu iddia edilen bir paranın Suriye üzerinden Türkiye'ye sokulacağı bildirildi. İhbarların doğruluğunu araştıran polis, iki ihbarın bağlantılı olabileceğini ihtimali üzerinde durarak adı geçen 6 kişi hakkında inceleme başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bir muhbir tarafından yapılan ihbarda, Uzanlara ait olduğu ileri sürülen 70 milyon Euro'nun, çeşitli hesaplar üzerinden Türkiye'ye sokulacağını ileri sürdü. Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan paranın ilk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne sokulacağını buradan yabancı bir bankaya aktarılacak olan paranın daha sonra Türkiye'de belirli bazı hesaplara transfer edileceğini iddia etti. Bu paraların transferinin yapılması için kendisine de teklif yapıldığını ve komisyon teklif edildiğini belirten muhbir, bu organizasyon içinde yer aldığını belirttiği 2 kişinin ismini verdi.

HATAY'DAN AYRI BİR İHBAR DAHA

Hatay'dan yapılan bir ihbarda ise Uzanlara ait olduğu ileri sürülen 1 milyon doların Suriye sınırından yasal olmayan yollarla Hatay'a sokulacağını öne sürdü. İhbarda bu konu hakkında Hatay'da bazı kişilerle irtibata geçildiği de ileri sürüldü. Hatay'dan yapılan ihbarda da Türkiye'ye sokulacağı ileri sürülen 1 milyon dolar ile ilgili olduğu öne sürülen 4 kişinin ismi verildi.

POLİS İHBARI ARAŞTIRIYOR

Uzanlara ait olduğu ileri sürülen paraların Türkiye'ye sokulmak istendiği yönünde iki ayrı ihbarın yapılması üzerine polis ihbarlarda adı geçen 6 kişi hakkında inceleme başlattı. Polis, ihbarların doğruluğu ile bu iki ihbarda adı geçen kişilerin belli bir organizasyon dahilinde hareket edip etmedikleri ve birbirleriyle bağlantılı olup olmadığını araştırıyor.

Cem Uzan'a vergi kaçakçılığından 2 yıl hapis

'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet'' suçundan yargılanan ve aralarında Cem Uzan'ın da bulunduğu 5 sanık, 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Küçükçekmece 8. Asliye Ceza Mahkemesi, ''Vergi Usul Kanu'na muhalefet'' suçundan yargılanan sanıklardan Cem Uzan, Tunç Buruşukoğlu, Ahmet Yılmaz, Hasan Kalafat ve Yusuf Bozan'ı 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına mahkum etti. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler