YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi alarma geçiren çanta
İstanbul Şişli'de bir alışveriş merkezinin önündeki reklam panosunun yanına bırakılan şüpheli çanta polisi harekete geçirdi. Bomba imha uzmanı ekipler tarafından fünye ile patlatılan çanta boş çıktı.
Polisi alarma  geçiren çanta
14 Ağustos 2010 / 12:11 Güncelleme: 14 Ağustos 2010 / 12:24

İstanbul Şişli'de, bir alışveriş merkezi önündeki reklam panosunun kenarına bırakılan çanta paniğe neden oldu. Bir vatandaşın çantayı fark ederek polisi araması üzerine olay yerine bomba imha uzmanı ekipleri çağrıldı. Fünye ile patlatılan çantanın boş çıkması herkese rahat bir nefes aldırdı.

Ankara'da Çevik Kuvvete ait bina yakınında fark edilerek etkisiziz hale getirilen bombanın ardından İstanbul'da da şüpheli paketlere karşı polis daha dikkatli yaklaştı. Sabah saatlerinde Şişli Büyükdere Caddesi Cevahir Alışveriş Merkezi önündeki reklam panoları kenarında fark edilen ve sahibine ulaşılamayan çanta polisi alarma geçirdi. Bir vatandaşın çantayı fark ederek polisi aramasıyla olay yerine gelen ilçe emniyet müdürlüğü görevlileri çantanın bomba olabileceğini düşünerek bomba imha uzmanı ekibi çağırdı. Bölge güvenlik şeridi çekilerek insan ve araç trafiğine kapatıldı. Büyükdere Caddesi üzerinde trafiğin tamamen kapanmasına neden olan olay nedeniyle cadde üzerinde yürüyen vatandaşlar da çantanın bulunduğu bölümden uzak tutuldu.

Olay yerine gelen uzman görevliler, ilk incelemelerinin ardından çantayı fünye ile patlatmaya karar verdi. Özel kıyafeti ile çanta üzerinde inceleme yapan bomba uzmanı çantaya fünye yerleştirerek patlattı. Büyük bir gürültü ile patlatılan çantanın içinin boş olması herkese rahat nefes aldırdı. Polisin aldığı önlemlere rağmen bazı vatandaşların dalgınlıkla çantanın bulunduğu bölüme yaklaşması polis ekiplerine zor anlar yaşattı.

Şüpheli paketin boş çıkmasının ardından Büyükdere Caddesi yeniden insan ve araç trafiğine açıldı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler