YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisevi teröristi, bakın kim çıktı!
Muammer Güler: "2 terörist ele geçirildi. silahla karşılık verdiler maalesef. Bir polisimiz hafif yaralandı ama 1 terörist ölü ele geçirildi, bir diğeri yaralandı."
Polisevi teröristi, bakın kim çıktı!
21 Eylül 2013 / 20:14 Güncelleme: 21 Eylül 2013 / 21:12

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binasına ve sosyal tesise yapılan saldırının ardından ölü ele geçirilen teröristin 19 Mart'ta AK Parti Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı da gerçekleştiren kişi olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Mardin’de Kalekim Grubu tarafından 5 milyon dolara mal olan fabrikanın açılışına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binasına ve polisevi binasına yapılan terör saldırısını değerlendirdi. Dün Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binası ve sosyal tesisler denilen polisevi binasına 2 hain saldırı olduğunu belirten Bakan Güler, “Olay yerine bırakılan malzemelerden, sözde flamadan ve diğer delillerden yola çıkarak Ankara polisimiz Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bütün birimlerinin verdiği destekle belki kamuoyu bunu fark etmedi ama 2 binin üzerindeki bir ekip bir anda harekete geçirildi.

Muhtemel bütün seçenekler değerlendirilerek yoğun bir arama tarama faaliyetine geçildi. Havadan yapılan takipler var. Başka teknik takipler var. MOBESE takipleri var. 2 terörist ele geçirildi. Silahla karşılık verdiler maalesef. Bir polisimiz hafif yaralandı ama 1 terörist ölü ele geçirildi, bir diğeri yaralandı. Bugün tedavisi yapıldı, ameliyata alındı. Bu yapılan saldırı alçakça ve haince bir saldırıdır. İnsanlık dışı saldırıdır. Çünkü polisevine yönlendirilen saldırıdır.

Atılan roket orada birçok masum insanın, sivil insanın ölümüne sebep olabilirdi. Daha önceki benzer saldırılarda da maalesef hedef gözetilmeksizin tamamen insanlık dışı bir saldırı yapılmıştı, onun için kınıyoruz” dediYapılan ilk tespitlerde ele geçirilen kişilerin yasa dışı sol bir örgütün mensupları olduğunun baştan beri belli olduğunu ifade eden Bakan Güler, şunları söyledi:“Ölü ele geçirilen teröristin 19 Mart'ta AK Parti Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı da gerçekleştiren kişi olduğu tespit edildi. Diğer kişi de daha önceki yasa dışı faaliyetlerinden dolayı takibimiz altında olan bir kişi.

Daha önce Yunanistan'a gidip geldiğini biliyoruz. Polisimiz çok başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Saldırı reklam panolarının arkasına saklanılarak gerçekleştirildi. Elbette koruma tedbirlerimizi de yeniden gözden geçireceğiz ama ben bu menfur olayın faillerinin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi konusunda polisimizin çalışmasını takdirle karşılıyorum. Terörün hedefinde nelerin olduğunu gösterebilmesi bakımından son derece çarpıcı bir örnek daha karşımızda oldu.

Terörün hedefinde Türkiye'nin güven ve huzur ortamı var. Türkiye'nin güven ve huzur ortamının devamını arzu etmeyenler var. Çözüm sürecinin baltalanması için önemli gayretler var. Birçok örgüt bu konuda amaçları farklı olsa da bir eylem beraberliği içerisinde bulunuyor. Bunların hiçbirinin sonuç alması mümkün değildir" şeklinde konuştu.


İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binasına ve sosyal tesise yapılan saldırının ardından ölü ele geçirilen teröristin 19 Mart'ta AK Parti Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı da gerçekleştiren kişi olduğunun tespit edildiğini söyledi.Mardin’de Kalekim Grubu tarafından 5 milyon dolara mal olan fabrikanın açılışına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binasına ve polisevi binasına yapılan terör saldırısını değerlendirdi.

Dün Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binası ve sosyal tesisler denilen polisevi binasına 2 hain saldırı olduğunu belirten Bakan Güler, “Olay yerine bırakılan malzemelerden, sözde flamadan ve diğer delillerden yola çıkarak Ankara polisimiz Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bütün birimlerinin verdiği destekle belki kamuoyu bunu fark etmedi ama 2 binin üzerindeki bir ekip bir anda harekete geçirildi. Muhtemel bütün seçenekler değerlendirilerek yoğun bir arama tarama faaliyetine geçildi.

Havadan yapılan takipler var. Başka teknik takipler var. MOBESE takipleri var. 2 terörist ele geçirildi. Silahla karşılık verdiler maalesef. Bir polisimiz hafif yaralandı ama 1 terörist ölü ele geçirildi, bir diğeri yaralandı. Bugün tedavisi yapıldı, ameliyata alındı. Bu yapılan saldırı alçakça ve haince bir saldırıdır. İnsanlık dışı saldırıdır. Çünkü polisevine yönlendirilen saldırıdır. Atılan roket orada birçok masum insanın, sivil insanın ölümüne sebep olabilirdi.

Daha önceki benzer saldırılarda da maalesef hedef gözetilmeksizin tamamen insanlık dışı bir saldırı yapılmıştı, onun için kınıyoruz” dediYapılan ilk tespitlerde ele geçirilen kişilerin yasa dışı sol bir örgütün mensupları olduğunun baştan beri belli olduğunu ifade eden Bakan Güler, şunları söyledi:“Ölü ele geçirilen teröristin 19 Mart'ta AK Parti Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı da gerçekleştiren kişi olduğu tespit edildi. Diğer kişi de daha önceki yasa dışı faaliyetlerinden dolayı takibimiz altında olan bir kişi. Daha önce Yunanistan'a gidip geldiğini biliyoruz.

Polisimiz çok başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Saldırı reklam panolarının arkasına saklanılarak gerçekleştirildi. Elbette koruma tedbirlerimizi de yeniden gözden geçireceğiz ama ben bu menfur olayın faillerinin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi konusunda polisimizin çalışmasını takdirle karşılıyorum. Terörün hedefinde nelerin olduğunu gösterebilmesi bakımından son derece çarpıcı bir örnek daha karşımızda oldu. Terörün hedefinde Türkiye'nin güven ve huzur ortamı var.

Türkiye'nin güven ve huzur ortamının devamını arzu etmeyenler var. Çözüm sürecinin baltalanması için önemli gayretler var. Birçok örgüt bu konuda amaçları farklı olsa da bir eylem beraberliği içerisinde bulunuyor. Bunların hiçbirinin sonuç alması mümkün değildir" şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler