YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisevi Saldırısı'nda ortaya çıkan şok ayrıntı!
Polisevine roketatarlı saldırı düzenleyen ve polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen Muharrem Karataş roketatarı saz kılıfı içine taşımış.
Polisevi Saldırısı'nda ortaya çıkan şok ayrıntı!
05 Ekim 2013 / 16:57 Güncelleme: 05 Ekim 2013 / 17:42

Emniyet Genel Müdürlüğü ek binasına ve polisevine roketatarlı saldırı düzenleyen ve polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen Muharrem Karataş’ın saldırıda kullandığı roketatarı Tekirdağ’dan aldığı saz kılıfı içine gizlediği ortaya çıktı.Ankara’da emniyet binalarına yönelik roketli saldırı düzenledikten sonra öldürülen Muharrem Karataş’ın ve yaralı Serdar Polat’ın yaptığı saldırıya ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Saldırıdan kısa bir süre önce Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yapan 2 DHKP-C üyesi terörist, Meriç Nehri’nden geçerek Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde kendilerini bekleyen otomobile bindi. Buradan karayolu ile İstanbul’a hareket eden teröristler, Tekirdağ’da bir süre mola verdi.

Teröristlerin takip ettiği güzergahtaki kameraları inceleyen emniyet birimleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ek hizmet binası ile Dikmen Polisevi’ne roketli saldırı düzenleyen DHKP-C’li Muharrem Karataş ile Serdar Polat’ın izine Tekirdağ’da rastlandı. Saldırıdan iki gün önce botla Edirne’ye geçen iki teröristin eylemden iki saat önce Ankara’ya geldiği tespit edildi.
Karataş, saldırıdan 48 saat önce Tekirdağ’da üç ayrı iş yerinin güvenlik kameralarına takıldı. Döviz bürosunda elindeki dövizleri Türk parasına çeviren Karataş, bir eczaneden ilaç aldıktan sonra roketatarı gizlemek için Çarşı Polis Merkezi yanındaki bir dükkandan saz kılıfı satın aldı.

Tekirdağ’daki yaklaşık 500 iş yerinin kamerasını inceleyen polis ekipleri, 3 iş yerinde Karataş’ın görüntülerine ulaştı. Karataş’a saz kılıfı satan iş yerinin sahibi, “Eylül’ün 18’inde saat 15.00 gibi bize gelip saz kılıfı satın almış. Biz daha sonra terörist olduğunu polisten öğrendik” dedi.

Ölü ele geçirilen Karataş’ın yanında ilaçlar ve saz kılıfı bulunmuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler