YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise uzun namlulu silahla ateş
Polise uzun namlulu silahla ateş
15 Ekim 2009 21:52
Şanlıurfa'da devriye görevi yapan polislerin olduğu araca uzun namlulu silahla taciz ateşi açıldı.

Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Topdağı Mahallesi'nde 2 polis memurunun içinde bulunduğu sivil plakalı otomobile kimliği belirsiz 30-35 yaşlarındaki bir kişi tarafından Kaleşnikof marka tüfekle ateş açıldı. Polis memurlarının da karşılık vermesi üzerine saldırgan ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi. Ölen ya da yaralananın olmadığı olay sonrası bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

Geniş çaplı operasyon başlatan ekipler, bölgeye çıkan tüm yollarda kontrol noktası oluşturdu, Topdağı, Eyyübiye ve Şıh Maksut mahallelerinde saldırganı arandı.

Operasyon sırasında ekipler, kendilerini görünce paniğe kapılıp kaçmaya çalışan bir kişiyi yolda, bir kişiyi de gizlendiği evde yakaladı.

Gözaltına alınan kişilerin hırsızlıktan sabıkalı oldukları tespit edildi.

Olay yerinde yapılan incelemede, saldırgan ve polis memurlarının açtığı ateş sonucu bazı evlerin duvarlarına mermilerin isabet ettiği görüldü, çok sayıda boş kovana rastlandı.

Yaşananların ardından Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ile yardımcıları Topdağı Mahallesi'ne gelerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler