YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise şişe attı, tekmeyi yedi
Polise şişe attı, tekmeyi yedi
01 Haziran 2013 07:31
Taksim İstiklal Caddesi’nde devam eden gösterilere, gecenin ilerleyen saatlerinde polisten müdahale yapıldı. Caddenin başından girerek sonuna kadar göstericilerin peşinden giden polis, göstericileri sokak aralarında dağıttı.

Polis yoğun gaz kullanmasına tepki gösteren bir vatandaş, TOMA aracına şişe fırlatınca, polis tekme atarak tepki gösterdi. Göstericiler tarafından oluşturulan bariyerler ise iş kepçe ile kaldırıldı. 

Taksim ve çevresinde yaşanan gerilim sürerken, gecenin ilerleyen saatlerinde İstiklal Caddesi’ne giren Çevik Kuvvet ekipleri, göstericilerin peşine düştü. TOMA araçlarının desteği ile göstericilere biber gazı atan polis, göstericileri caddenin sonuna kadar takip etti. Göstericiler ise bu sırada polise taş ve şişelerle karşılık verdi. Göstericiler uzun süren takibin ardından sokak aralarında dağıldı.

İstiklal Caddesi’nde polisin müdahalesi sırasında ise kameralara ilginç görüntüler yansıdı. TOMA aracına şişe atan alkollü bir vatandaş, polisten sert tepki aldı. Vatandaşa tekme atan polis, şahsı gözaltına aldı.

Yaşanan müdahale sırasında bazı vatandaşların eğlence mekanları ve kafe tarzı yerlerde mahsur kaldıkları görüldü. Gazdan etkilenen vatandaşlar, ambulanslarla hastaneye götürüldü.

Göstericiler tarafından çöp bidonları ve cadde üzerindeki ağaçlarla oluşturulan bariyerler ise dikkatlerden kaçmadı. Çöp yığınına dönen caddeye kepçeler girdi.

Çevik Kuvvet ekipleri tarafından dağıtılan göstericiler, ilerleyen dakikalarda sokak aralarından çıkmaya devam etti. Polisin Taksim çevresindeki önlemleri sürüyor.

İşte o anlar:

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler