YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise bombalı silahlı saldırı
İstinye Polis Merkezi'ne el bombalı ve silahlı saldırı
Polise bombalı silahlı saldırı
13 Haziran 2012 / 07:11 Güncelleme: 13 Haziran 2012 / 07:55
İstinye Polis Merkezi'ne akşam saatlerinde iki kişi tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu.

Saldırıya polislerin karşılık vermesi üzerine saldırganlardan biri yaralı olarak ele geçirildi, diğer saldırgan ise ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi. Saldırıda ölen ve yaralanan polis olmazken, yaralı saldırgan polislerce Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırganlardan birinin kaçarken 'Üzerimde bomba var' şeklinde bağırması üzerine yere bıraktığı çanta bomba imha ekiplerince fünye ile patlatıldı. Çanta büyük bir gürültüyle patladı. Çantada patlayıcı madde bulunduğu cinsinin yapılacak incelemeden sonra açıklanacağı bildirildi.

 Bu arada polis kaçan saldırganı yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

 Çapkın: Karakola el bombası atılıp otomatik silahla saldırılmış

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, saldırıya uğrayan İstinye Polis Merkezi'ne gelerek incelemelerde bulundu.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çapkın, "İstinye karakolumuza saat 23.00 sıralarında 2 kişi tarafından terör saldırısı olduğunu sandığımız bir olay oldu. Karakola 1 el bombası atılmış. Daha sonra karakola otomatik bir silahla ateş edilmiş. O şahsa nöbetçi arkadaşlarımız karşılık vermiş, o şu an hastanede. Diğer taraftan ikinci bir şahıs olduğunu tespit ettik. Gözcü olduğunu sanıyoruz. O da olay yerinden kaçmış. O şahsı da arıyoruz şu anda. Paket de dolu gözüküyor. Önce bir el bombası atmışlar, sonra da taramışlar. Çok şükür ki arkadaşlarda bir şey yok. Biz sürekli zaten teyakkuz halindeyiz" dedi.

Polis merkezine yönelik saldırıya ilişkin incelemeler sürerken, kaçan saldırganın yakalanması amacıyla bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. (Ajanslar)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler