YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis teşkilatını böyle ele geçirdiler
Polis teşkilatını böyle ele geçirdiler
04 Şubat 2014 19:30
Dört yıldızlı emniyet müdürü, cemaat polislerinin teşkilatta nasıl örgütlendiğini anlattı. Sınavlara işaret eden polis şefi, okullardaki yapı değişmeden derin yapının teşkilattan temizlenemeyeceğini söyledi.

Operasyonların ardından kızak göreve alınan 4 yıldızlı emniyet müdürü cemata polislerinin Emniyet içindeki örgütlenmesini anlattı. İşte, "30 yıldır Işık Evleri'nden yetişenlerin özenle yerleştirildiği polis teşkilatı artık bitti" diyen ve isminin açıklanmasını istemeyen Emniyetçi'nin iddiaları:

Gülen'in güvenlik teşkilatı

"Polis teşkilatı Gülen'in 'özel güvenlik teşkilatı' oldu. Polis Kolejlerinden akademiye kadar bütün yapı tümüyle değiştirilmeden, bu kişilerin yerleştirdiği üyeleri meslekten çıkartılmadan devlet bunlardan kurtulamaz. Bunlar bir süre uyur. Bir işaretle tekrar uyanır. ÖSYM'de sorular çalındı. Soruşturma açıldı. Ancak soruları çalan yapıya ulaşılamadı. İlhan Cihaner Erzincan Başsavcısıyken soruşturma başlattığı için makamında tartaklanarak gözaltına alındı. Diğer savcılara gözdağı verildi."

Haftada iki kez toplanıyorlar

"Şu anda Polis Akademisi öğrencilerinin ve eğitim kadrosunun tamamına yakını paralel yapı mensubudur. Bu okul öğrencilerinin tamamı hafta sonunda Işık Evleri'ne giderler. Emniyet'in yurtdışına göndereceği yüksek lisans eğitimi, konsolos ve misyon koruma görevlerine gidecek kontenjanının tamamı yine paralel yapı mensupları tarafından doldurulur. Onlardan olmayanlar terfi edemez. Emniyet teşkilatı içindeki komisyonları ele geçirenler terfisi gelen amirleri terfi ettirmez. Terfi ettirilmeyenler mahkeme kararıyla rütbelerini alırlar. Polis Koleji'nde ve Akademi'de Gülen teşkilatı mensupları haftada iki kez salı ve perşembe günü toplanır."

Maaşların bir kısmı paralel yapıya

"Bu toplantılarda abiler kendilerine bağlı olan öğrencilere veya polislere tebliğleri iletir. Her üye maaşından bir miktar parayı paralel yapıya vermek zorundadır. Bu para abiler tarafından toplanır. Bir kısmı abilerin ihtiyacı için ayrılırken geri kalanı ise bir havuzda toplanarak hizmet hareketine aktarılır."

Önce paralel yapı kontenjanı

"Şu anda polis memuru yetiştirilen Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alınırken önce paralel yapı mensupları yerleştirilir. Onlardan arta kalan kontenjana ise sıradan vatandaşlar alınır. Bu da sınavlarda sorulacak soruların önceden alınarak paralel yapının bu okullara girmesini istediği elemanlarına verilir. İki veya üç soru eksik verilir ki girmesi garanti olsun, tamamını yapıp dikkat çekmesin diye. Zaten bunların dışından bu okullara girecekler o kadar yüksek not alamazlar."

 

GAZETEPORT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler