25 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın191,360
 • BIST95.417
 • Dolar4,6880
 • Euro5,4780
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2076
 • İstanbul25 °C
 • Ankara29 °C
 • İzmir29 °C
 • Konya26 °C
 • Adana31 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır36 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri28 °C
 • Kocaeli22 °C
 • Şanlıurfa37 °C
 • Gaziantep33 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis, Ömer Ulusoy'u hiçbir yerde bulamıyor
Polis, Ömer Ulusoy'u hiçbir yerde bulamıyor
Polis, Ömer Ulusoy'u hiçbir yerde bulamıyor
10 Nisan 2008 / 09:02 Güncelleme: 10 Nisan 2008 / 00:00

Öğrencilere kuru sıkı tabanca ile ateş eden Tahir Karan hemen yakalanırken provokatör Ömer Ulusoy'un 4 gündür kayıplara karışması soru işaretlerine neden oldu.


Akdeniz Üniversitesi'nde öğrencilere silahla ateş eden Ömer Ulusoy'un 6 polis ekibi tarafından aranmasına rağmen 4 gündür yakalanmaması akıllarda 'abileri mi koruyor' sorusunu getirdi. Silahlı kavgada kuru sıkı ile ateş eden Tahir Karan'ın uzun saçlarını kestirip kılık değiştirmesine rağmen bir gün sonra gözaltına alınmasına rağmen Ulusoy'un yakalanmaması kendisini yönlendirenler tarafından sakladığı şeklinde yorumlandı.


Bu arada DTP'nin de aralarında bulunduğu bazı sol partiler yaptıkları açıklamada saldırıyı gerçekleştiren iki kişiden Ömer Ulusoy'un görüntülerinin tüm yayın organlarında dolaşmasına rağmen hala yakalanamamasını eleştirdi. Grup adına basın açıklaması yapan Ersin Sedefoğlu, rahatça her yerde boy gösteren birinin yakalanamamasının abileri tarafından korunduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.


Kurşunları karavana çıktı


Antalya Emniyet Müdürlüğü olaylarda 3'ü bıçakla olmak üzere toplam 21 kişinin yaralandığını açıkladı. Açıklamada, Ulusoy'un ateş ettiği öğrencilerden silahla yaralanan olmadığı ifade edildi. Tutuklanma talebi ile mahkemeye çıkarılan 12 kişiden 3'ü öğreni 6 kişi tutuklandı.


Keskin bakışlı gergin tavırlı

Mİllİyetçİ duyguları güçlü bir profil çizen Memati Baş, Kurtlar Vadisi’nin ilk bölümlerinde mafya babası Süleyman Çakır’ın sağ kolunu oynuyordu. Sokaklarda yetişen, keskin bakışları ve gergin tavırlarıyla dikkat çeken Memati hiç çekinmeden adam öldürme özelliğiyle tanındı. Süleyman Çakır’ın ölümünün ardından mafya içine yerleştirilen devlet görevlisi Polat Alemdar’ın sağ kolu olan Memati, bu durum ortaya çıktıktan sonra Polat’la kaldı. Dizinin son bölümlerinde Polat’ın düşmanı İskender Büyük tarafından kaçırıldı. Günlerce ölüp ölmeyeceği merak konusu olan Memati, dizinin yayınlanan son bölümünde istem dışı uyuşturucuya alıştırıldı.


GENÇ KIZ GİRİT GÖÇMENİ, İZMİRLİ


Diyarbakır Dicle nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Ahmet Bekmez, bu öğretim yılı başında Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Harita Kadastro Bölümü’ne başladı. Aynı tarihlerde, Girit göçmeni İzmirli 19 yaşındaki B.Ü., Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhabesebe Bölümü’ne, Samsunlu 20 yaşındaki Tahir Deniz Uysal da Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Seyahat İşletmeciliği Bölümü’ne kaydını yaptırdı. Bu üç öğrenci, kampus içerisindeki Akdeniz Öğrenci Yurdu’na kayıt oldu. Bir süre sonra Uysal, B.Ü.’ye arkadaşlık teklif etti. Genç kızın olumlu yanıtı üzerine iki genç arkadaşlığa başladı. Kısa süre sonra da, terör örgütü sempatizanı olduğu ileri sürülen Bekmez, kantinde karşılaştığı B.’ye arkadaşlık teklif etti, ancak olumsuz yanıt aldı. İddiaya göre buna rağmen B.’nin peşini bırakmayan Bekmez, bir çok kez kampusun değişik yerlerinde gençkıza tacizlerini sürdürdü. Gençkız da durumu MHP sempazitanı olan ve sözlendiği belirtilen sevgilisi Uysal’a anlattı. Bunun üzerine, önderliğini Bekmez’in yaptığı terör örgütü sempatizanı grupla, Uysal’ın da aralarında bulunduğu MHP sempatizanı grup arasında zaten var olan kutuplaşma, gerginliğe dönüştü.


7 MART’TAKİ İLK KAVGADA 2 YARALI


’Kız meselesi’nden yaşanan gerginliğin üzerine siyasi görüş ayrılığı da eklenince, iki grup arasında 7 Mart’ta ilk kavga çıktı. Uysal’ın yurtta kalan arkadaşları Yalovalı 19 yaşındaki Çağrı Kasap ve İstanbullu 22 yaşındaki Serkan Hindistan’a, kampus karşısında bulunan bir restoranda yemek yedikleri sırada PKK sempatizanı bir grup öğrenci küfür etti. Bunun üzerine restoran önünde çıkan kavgada Kasap ve Hindistan bıçakla yaralandı. Polis, iki genci yaralayan ve döven Bekmez ile Tuncelili Ayvaz Ötekıvılcım (22), Özgür Şahin (24) ve Suat Doğan (21), Diyarbakırlı Özkan Aydın (20), Eman Seyrek (22) ve Caner Aydın (19), Bitlisli Muzaffer Çelebi (26), Malatyalı Münür Aktan (23) ve Adıyamanlı Mehmet Çelik (23) gözaltına aldı. İki gün boyunca sorgulanan gençler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


’SENİ O FAŞİSTE YAR ETMEYECEĞİM’


Bu olaydan sonra yurttan ayrılan Bekmez, 4 Nisan Cuma akşamı gizlice yurda girip B.Ü.’yü yine taciz etti. İddiaya göre aşkına karşılık bulamadığı B.Ü.’ye "Seni o faşiste yar etmem" diye bağırıp olay çıkaran Bekmez, güvenlik görevlilerince yurtan çıkarıldı. B.Ü., olup bitenleri erkek arkadaşı Uysal’a anlattı. Ardından, Uysal’ın da aralarında bulunduğu 10 kadar sağ görüşlü öğrenci, Bekmez’i aramaya başladı. Bekmez’i bulamayan grup, yurda döndü. Bunu duyan Bekmez ise, 80 kişilik bir grupla bir saat sonra yurt yakınlarında sağ görüşlü 9 öğrenciyi dövdü.


VE PAZAR GÜNÜ OLANLAR OLDU


Pazar günü ise, tüm Türkiye’nin kamera kayıtlarından izlediği ve provokatörlerin silahlarını ateşlediği çatışma meydana geldi. Olaylardan sonra ortadan kaybolan Ahmet Bekmez hakkında mahkeme dün gece gıyabi tutuklama kararı verdi. B.Ü. ve Tahir Deniz Uysal’ın ise, silahların da kullanıldığı çatışmada yer almadığı kaydedildi. Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinde, olayların fitilini PKK sempatizanı olduğu belirtilen Ahmet Bekmez’in, MHP sempatizanı olan Tahir Deniz Uysal’ın sözlüsü B.Ü.’yü taciz etmesinin ateşlediğini ifade ettiler.


İşte o gençler


TAHİR Deniz Uysal ile 7 Mart’ta çıkan kavgada bıçaklanan öğrenciler Serkan Hindistan ve Çağrı Kasap, dün eski MHP Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır’ın basın toplantısında da yer aldı. Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında üniversiteli 3 genci yanına oturtan Sağır, "7 Mart’ta yaşanan ilk kavganın sanıkları ile pazar günü yaşanan çatışmanın zanlılarının aynı kişilerdir" dedi.   /_np/8114/5348114.jpg         

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler