YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis müdürünün evinden çıkanlar şoke etti! Hala dinliyorlar mı?
Tahşiye soruşturmasının 3. dalgasında Paralel Yapı'nın bugün bile dinleme yapmaya devam ettiği ortaya çıktı. Polis okulunda müdürlük görevinde bulunan Bayram Özbek'in evinde dinleme cihazı ve çok sayıda dinleme kayıtları bulundu.
Polis müdürünün evinden çıkanlar şoke etti! Hala dinliyorlar mı?
06 Temmuz 2015 / 11:05 Güncelleme: 06 Temmuz 2015 / 11:07

Tahşiye Grubu'na yönelik 2008-2009 yılları arasında başlatılan soruşturmada kumpas kurulduğu iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada 3. Dalga operasyon için düğmeye basıldı.

Operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkartılan polislerin o dönem İstihbarat Şube'de çalıştıkları tespit edildi. Şüpheli polislerin eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve eski İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Recep Güven'in oluşturduğu A takımından olduğu belirtildi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz, 8 kişi hakkında gözaltı kararı verilmesi için Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu.

8 kişi gözaltında

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği verdiği gözaltı kararı sonrası harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde operasyona başladı. Haklarında yakalama kararı bulunan 8 kişi gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Operasyon kapsamında şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi. Şüphelilerden polis okulunda müdürlük görevinde bulunan Bayram Özbek'in evinde bulunanlar paralel yapının halen dinleme yaptığını gözler önüne serdi.

Özbek'in evinde çok sayıda dinleme kasetinin yanı sıra dinleme yapabilmek için cihaz bulunduğu öğrenildi. Emniyet müdürünün evinden dinleme cihazıyla ne kadar ve kimler dinlediği araştırılmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü..

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler