YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis memuruna müebbet hapis istemi
Polis memuruna müebbet hapis istemi
04 Temmuz 2013 12:21
Eskişehir’de, birlikte yaşadığı sevgilisi Hülya Gültepe’yi tabancasıyla vurup öldürdüğü iddia edilen tutuklu sanık polis memuru Erdal B. hakkında mütalaa veren savcı, müebbet hapis cezası istedi.

’Kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklu yargılanan Erdal Baş’ın yargılanmasına 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Erdal Baş, duruşmada suçsuz olduğunu söyleyerek, olayın aydınlatılması için Ulusal Kırıminal Birimi tarafından animasyon film hazırlanmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise bu isteği reddetti.

Duruşmada mütalaa veren savcı ise polis memuru Erdal B.’in olay günü 268 promil alkollü olduğunu, ölen Hülya Gültepe’nin ise yapılan otopsisinde vücudunda alkole rastlanılmadığını belirlendiğini belirterek, polis memuru hakkında müebbet hapis cezası istedi. Mahkeme heyeti ise karar vermek üzere duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

2012 yılının Ekim ayında Ertuğrulgazi mahallesi Üner sokakta meydana gelen olayda, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru 45 yaşındaki Erdal Baş, birlikte yaşadığı sevgilisi Hülya Gültepe’nin evinde birlikte içki içmeye başlamış, Hülya Gültepe, polis memurunun masa üstüne bıraktığı tabancayla başından vurulmuş olarak ölü bulunmuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler