YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis denilen o molotofçu bakın kim çıktı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "TOMA'ya molotof atan polisler gördük" açıklamasından sonra molotof atan o kişinin, 1 yıl önce yakalanıp cezaevine konan ve Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) militanı olan Ulaş B. olduğu ortaya çıktı.
Polis denilen o molotofçu bakın kim çıktı!
29 Mayıs 2014 / 21:10 Güncelleme: 29 Mayıs 2014 / 21:12

Yıldönümü yaklaşan Gezi Eylemleri sırasında belindeki silahıyla Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA)'na molotof kokteyli ve hava fişeklerle saldırı düzenleyen şahsın polis olduğu iddia edilmişti.

Gezi Parkı eylemlerini organize ettiği belirlenen silahlı eylemci günlerce kamuoyu gündeminde kalmıştı. O saldırgan geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "TOMA'ya molotof atan polisler gördük" açıklamasıyla yine gündeme geldi.

Görüntüler dağıtıldı

Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl yaşanan Gezi Parkı eylemleri sırasında, eylemcilerin kurduğu barikatların arkasından polis TOMA'ya molotof kokteyli ve havai fişek atan, belinde silahıyla polis memuru gibi görünen zanlının fotoğrafları basınla paylaşıldı

Tutuklandı

TOMA'ya molotof kokteyli ve havai fişek atan o eylemci, 11 Haziran 2013 günü düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Polis zannedilen eylemcinin Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) militanı Ulaş B. olduğu tespit edilip, mahkemeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Olaylar sırasındaki kamera görüntülerini inceleyen polis, Ulaş B.'nin kolundaki saati, olay sırasında giydiği ayakkabı ve kıyafetlerinden önce eşkalini ardından kimliğini belirlemişti.

 

YENİ ŞAFAK

Sahtekar Kemoş
 // Mühr-ü Süleyman
Ezik kemal'im, yine yalan, yine dolan,.. herzamanki gibisin,.. yani bu işte sensin.
Diğer deyimle,.. sen BU'sun
Ucuz yalancı, basit sahtekar, desteksiz üçkağıtçı,..
Sakın hakaret olarak alma, benimki sadece gözlem, izlem. Sana bakınca görebildiklerimi kırıcı olmamak adına yumuşatarak yazıyorum.
Tepemi attırma, tüm gözlemlerimi olduğu gibi yazarım sonra bak haa!
Rezil olursun diyeceğim ama, sen rezil bile olamazsın. Rezil olabilmek için bile insanda "kırıntıların" kamış olması gerekir, s...
29 Mayıs 2014 Perşembe 22:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler